Jesenná časť sa pomaly chýli ku koncu. II. trieda skupina B už pauzuje, na ostatné súťaže čakali predposledné súboje jesene. Opäť nechýbalo množstvo pútavých súbojov. Sásová hostila vedúcu Kováčovú, duel druhého s tretím sa konal v Braväcove, ktoré privítalo Slovenskú Ľupču. Bez bodu bol Priechod, ktorý chcel využiť domácu pôdu na prvý bodový zisk proti Bacúchu. To ako sa darilo spomínaným mužstvám a aj ďalším tímom z nášho regiónu sa dozviete v nasledujúcom sumári s fotogalériou.

Fortuna liga – 13. kolo

Podbrezovčania po domácej prehre s Dunajskou Stredou narazili na ešte ťažšieho súpera a to momentálne vedúci Spartak Trnava. Vyše 4300 divákov sa gólu v prvom polčase nedočkalo. Na radosť väčšiny z nich v úvode druhého polčasu poslal Trnavu do vedenia Ján Vlasko a to z priameho kopu. Vakhtang Tchanturishvili v 78. minúte zvýšil na 2:0 a skóre sa už nezmenilo do konca stretnutia. Zverenci trénera Fabuľu tak podľahli lídrovi najvyššej futbalovej súťaže rovnakým pomerom 2:0, tak ako tomu bolo pred týždňom proti DAC. Naopak, Spartak navýšil náskok pred Slovanom na čele tabuľky z päť na osem bodov, keďže ,,belasí” nečakane podľahli ViOnu.

II. liga – 13. kolo

V 13. kole a nedarilo B-čku Podbrezovej ani Pohroniu. Tri body si ale pripísala zvolenská Lokomotíva za najtesnejšie možné víťazstvo, ktoré v súboji so Šamorínom zariadil v 64. minúte Jakub Mádel. Podbrezová nestrelila v Bardejove ani gól, za to dvaja hráči tímu z východu si pripísali hetrik, a to Szymon Gruca a Michal Hamuľak. Pohronie v piatok hostilo jedného z ašpirantov na prvenstvo Sereď a presným zásahom Ďungela sa ujala vedenia v 34. minúte. Do 69. minúty otočili hostia na 1:3 trefami Mészárosa, Michalíka a Richnáka. V 80-tej minúte pre pohronský celok vykresal iskričku nádeje Paraj, keď znížil na 2:3. Tá sa ale v oheň nezmenila a Pohronie tesne podľahlo favoritovi.

III. liga SsFZ – 12. kolo

MFK Dukla bola favoritom v nedeľňajšom zápase v Liptovskej Štiavnici. Spanilá jazda Dukly ale utržila malú trhlinku, keď sa zrodil bezgólový výsledok. Lučenec sa potrápil v Novej Bani, ale vďaka tesnej výhre skresal náskok vedúcej Dukly na jediný bod. Kolonka bodov Detvy ostáva nulová, keď jej hráči ťahali za kratší koniec v domácom stretnutí s Krásnom nad Kysucou.

IV. liga JUH – 12. kolo

Cez víkend bolo na programe predposledné jesenné kolo štvrtej ligy skupiny JUH. To odštartoval súboj Rakytoviec s Hriňovou a Medzibrodu s Čiernym Balogom – tieto dva duely sa odohrali v sobotu poobede. V Rakytovciach sa na rozvlnenie siete čakalo vyše hodinu hry. V 61. minúte poslal hostí do vedenia Jakub Marcinek a vzápätí o tri minútky prišiel ďalší úder od Petra Hrončeka. Hriňová si udržala čisté konto do konca zápasu a z Rakytoviec si odniesla plný počet bodov. Medzibrod hostil nováčika z Čierneho Balogu. V samotnom závere v 88. minúte zobral zodpovednosť na svoje kopačky Martin Sedliak a z penalty zachránil aspoň bod pre Medzibrodčanov, keď vyrovnal na konečných 1:1. Zverenci trénera Jozefa Ruska stratili cenné dva body v naháňačke za vedúcim Poltárom. Podobne na tom je Šalková, tá ale prehrala rozdielom triedy v Pliešovciach, ktoré pred týždňom doma tesne zdolali Rakytovce. V 39. minúte prehrávala už 2:0 a navyše v tých chvíľach bol vylúčený jej hráč Matej Libič, čo favorizovanej Šalkovej ešte viac sťažilo cestu za bodmi, ktorá napokon bola neúspešná. Pliešovce prekvapili, už štyri zápasy nepoznajú premožiteľa. Šalková klesla o jednu priečku nižšie, na treťom mieste ju nahradil Medzibrod. Jupie zaznamenalo úspech na pôde silnej Tornale. Aj keď prehrávalo už od siedmej minúty, v polovici prvého polčasu vyrovnal na 1:1 Marek Baláž a v 85. Filip Samson dokonal obrat v prospech Jupie.

V. liga skupina C – 12. kolo

Sásovčania odohrali v nedeľu poobede druhý domáci zápas v rade. Po tom, ako zdolali Hrochoť 4:1, narazili na Kováčovú. Ťahák kola priniesol jednoznačný výsledok. Líder súťaže a najmä trojgólový Oleh Kalutskyi sa postaral o to, že Sásová nenadviazala na minulotýždňovú výhru. Hrochoť si body s Jakubom rozdelila. Tesne po uplynutí polhodiny hry poslal Jakub do vedenia Michal Čief, ale posledné slovo mal hráč Hrochote Róbert Sláva, ktorý zvládol tlak a premenil v 70. minúte pokutový kop a vyrovnal na konečných 1:1. Na dne tabuľky topiaci sa Priechod prehrával doma s Bacúchom od 24-tej minúty po zásahu Romana Švidraňa. V 54. minúte bol nariadený pokutový kop v prospech Priechodu. K jeho exekúcii sa postavil Matúš Vajda a ako správny kapitán ho premenil. Tento gól napokon znamenal zisk prvého bodu pre Priechodčanov. Selčania okúsili najsilnejšiu ofenzívu v lige a v Lovči inkasovali pol  tucta gólov. V 32. minúte oslabil Selce po druhej žltej karte Blaško. O dve minúty na to vyrovnával za Selce na 1:1 napriek početnej nevýhode Peter Ondrejka. V ďalšom priebehu už však Lovča využila presilovku.

I. Trieda – 12. kolo

Šláger prvej triedy bol jasný. Druhé Braväcovo si zmeralo sily s treťou Slovenskou Ľupčou. O výsledku sa rozhodlo už v prvom polčase a to v priebehu dvoch minút. Do čierneho sa trafili Jánovia. V 27. minúte otvoril skóre za Ľupču Ján Huťka a o pár desiatok sekúnd z jedenástky vyrovnal na 1:1 Ján Tešlár. Braväcovo zaznamenalo vôbec prvú remízu v tomto ročníku. Šalková v súboji tabuľkových susedov zo spodnej časti tabuľky hostila Strelníky. Po veľkej prestrelke sa napokon radovali hosťujúci futbalisti. Tí počas celého súboja vyhrávali, rezerva Šalkovej doťahovala náskok súpera. V 30-tej minúte to bolo už 0:4, napokon z toho ale debakel a hanba pre Šalkovú nebola. Dvakrát sa za ňu presadil jej kapitán Ján Šimčík a takisto dvakrát Martin Štulajter, ale ani to na zisk bodu nestačilo. Opäť úradovali Podkonice. Tie rozdrvili Čierny Balog, aj keď Tatran doposiaľ prehral len dvakrát. Tomáš Klinec strelil za vedúci celok súťaže štyri góly, za spomenutie isto stojí aj hetrik Michala Rusnáka a dva góly Mateja Kubáta. Iba traja hráči sa postarali o deväť gólov Podkoníc, ten desiaty si pripísal kapitán Tatranu Rudolf Štulajter, ktorý nechtiac prekonal vlastného brankára. Jednalo sa o piatu výhru v rade pre Podkonice. Brezno tesne pokorilo Poniky, jeho hrdinom sa stal strelec oboch gólov Ondrej Pribula.

II. trieda skupina A – 12. kolo

Ak sa Horné Pršany chceli odpútať z dna tabuľky, museli bodovať na ihrisku silnej Dúbravice. To sa im napokon podarilo, keď vyrovnal v 34. minúte Tomáš Tóth na 1:1 a skóre sa už nezmenilo. Pršany ale nerátali s tým, že predposledný Hiadeľ triumfuje na Králikoch a pripíše si druhú výhru po sebe. O tú sa postarali Ján Matyó a Michal Zvalo. Druhý menovaný sa presadil v dobe, keď už bol vylúčený domáci Filip Krnáč, čo Hiadľu dopomohlo k prekvapujúcej výhre. Futbalisti Malachova opäť potvrdili silu v domácich zápasoch. Už od 22. minúty hrali v prevahe o jedného hráča po tom, ako pod sprchy putoval Hodál. To náležite Malachovčania využili, dvakrát sa presadil ich kapitán Róbert Sečkár a gól si pripísal aj Rastislav Daniš. V 55-tej minúte ešte zavaril Malachovu Matej Kaliský, keď znižoval na 2:1 ako jediný strelec Starých Hôr. B-tím Seliec siahal proti druhému tímu tabuľky, proti Ľubietovej, na body. Dvakrát dokázali Selčania vyrovnať. Najprv v 32. minúte Pavol Olbert a neskôr v 63. minúte Richard Kopic. Kopic sa ale nechal vylúčiť v 76. minúte a o osem minút Frederik Sauka rozhodol o tom, že bojovní Selčania napriek veľkej snahe odídu z Ľubietovej bodovo naprázdno.

FK – Baník Ľubietová vs. ŠK Selce B 3:2
TJ Družstevník Dúbravica vs. TJ Iskra Horné Pršany 1:1
TJ Slovan Malachov vs. ŠK Sokol FO Staré Hory 3:1
TJ Slovan Tajov vs. TJ Družstevník Mičiná 5:1
TJ Tatran Harmanec vs. ŠK Zornička Riečka 2:4
OZ KRÁLICKÁ TIESŇAVA vs. TJ Partizán Hiadeľ 0:2