Takmer dve stovky bežcov sa na Silvestra postavili na štart behu Bystrické mosty, ktorý už po šiestykrát usporiadalo v rámci seriálu svojich hobby behov tunajšie Active Planet outdoor centrum.

Posledný banskobystrický beh v roku 2018, tentokrát pod názvom BBystricke mosty LUXusne, podľa partnera podujatia, ponúkol zaujímavú trať centrom Banskej Bystrice na dvoch tratiach – 2,5 kilometrovej a potom hlavnej, šesť kilometrov dlhej. Ako z názvu podujatia vyplýva, trať behu prechádzala cez banskobystrické mosty a takmer celá lemovala rieku Hron v centre Banskej Bystrice. Štart i cieľ pretekov bol na Námestí Slobody, pri Hoteli Lux.

Na kratšej 2,5 kilometra dlhej trati boli najúspešnejší bežeckí hostia z Českej republiky. Tom Kratochvíl z Brna časom 10 minút, 22 sekúnd a 3 stotiny zvíťazil pred Radkom Bryknarom z Frenštátu pod Radhoštěm (10:37,2) a Samuelom Balentom z UMB Banská Bystrica (10:39,0).

Medzi ženami na kratšej trati zvíťazila Alžbeta Garguláková z AKM Zvolen (10:25,2) pred Ivanou Máchovou z AKEZ Koprivnice (20:39,8) a Teréziou Seleckou (10:55,6).

Na šesť kilometrov dlhej trati v kategórii do 40 rokov medzi mužmi zvíťazil Boris Obergries z Dynafit / New-wave multisport s časom 19 minút, 47 sekúnd a 9 stotín. Druhý skončil Jakub Dekrét reprezentujúci Svetielko nádeje (19:54,9) a tretí bol Jakub Meszáros z Levíc (20:57,7)

V hlavnom preteku na šesť kilometrov dominoval v mužskej kategórii nad 40 rokov Štefan Gregor z BŠK Banská Bystrica v čase 22:42,1 pred Martinom Batrom z AK Zdravie v pohybe Lučatín (23:41,0) a Marekom Vojníkom zo ZVP Lučatín a Trian ŠK UMB (24:03,6).

Medzi ženami dominovala na šesťkilometrovej trati v kategórii do 40 rokov Katka Lovrantová z Salomon SVK s časom 22 minút, 53 sekúnd a 4 stotiny. Za ňou prišli do cieľa Barbora Šimonová zo ZVP Lučatín (24:02,6), Miroslava Liptáková zo Zvolena (25:44,4).

Na šesťkilometrovej trati prišla v kategórii žien nad 40 rokov prvá do cieľa Iveta Furáková reprezentujúca Svetielko nádeje v čase 24 minút, 18 sekúnd a 8 stotín. Za ňou Martina Gregorcová z New-Wave multisport (26:52,9) a Zuzana Schieberová (Rýchle šípy Zvolenská Slatina) v čase 29 minút, 45 sekúnd a 8 stotín.