Aj cez jarmočný víkend nebola na futbalových trávnikoch v nižších súťažiach núdza u zaujímavé momenty. Prinášame Vám kompletný sumár z uplynulého hracieho víkendu a k tomu na konci článku nájdete aj fotogalériu zo zápasu V. ligy skupiny C ŠK Sásová – Sokol Repište.

Doxxbet liga – skupina západ – 7. kolo

V sobotu sa konalo derby kola medzi vedúcou Nitrou a Pohroním, ktoré jej dýchalo na chrbát. Hrdinom súboja sa napokon stal dvojgólový Lukáš Garaj, ktorý zariadil mimoriadne dôležitú výhru pohronského celku gólmi z 27. a 41. minúty. Pohronie sa stalo lídrom súťaže a rázom má aj trojbodový náskok pred Nitrou. Na opačnom konci tabuľky sa stále nachádzajú Bystričania. Proti B-tímu trnavského Spartaku mali dobre našliapnuté k bodom už po prvom polčase. V 22. minúte otvoril účet stretnutia Ľubomír Willwéber a o tri minúty sa k nemu pridal Jozef Rejdovian a Dukla vyhrávala 2:0. V 81. minúte hostia znížili zásluhou Patrika Bakuša, ale červeno-biely si prvé body v sezóne už nedali ukradnúť. Report z tohto zápasu aj s fotogalériou nájdete tu.

Doxxbet liga – skupina východ – 7. kolo

Zaujímavosťou siedmeho kola bolo, že ani v jednom stretnutí sa nepodarilo streliť gól obom tímom. Tak tomu bolo aj v súboji VSS Košíc a zvolenskej Lokomotívy. Už v prvom polčase sa prakticky rozhodlo, keď východniari nasúkali Stredoslovákom tri góly v priebehu 11-tich minút. O dva z nich sa postaral Miroslav Viazanko, o jeden Lazar Dordevič. Všetko spečatil vlastným gólom v 64. minúte Miroslav Daško. Košičania sa dostali na ligový trón, na úkor Liptákov, ktorí padli až na piate miesto. Zvolenčania sa v poslednej dobe trápia, hovorí o tom aj séria štyroch zápasov bez víťazstva.

III. liga – 7. kolo

Vo víkendových súbojoch tretej ligy sa tímom, na ktoré upierame zrak vôbec nedarilo. Kremnička hostila v nedeľu doobeda svojho tabuľkového suseda Námestovo a práve hostia otvorila skóre v závere prvého polčasu. O klasický ,,šatniar“ sa postaral Michal Čiernik a jeho presný zásah sa napokon javil ako víťazný. Dobre rozbehnutá Kremnička z úvodu sezóny je tak zbrzdená dvomi prehrami v rade. Krásno nad Kysucou zase zdolalo rezervu Podbrezovej, o výsledku sa rozhodlo až v druhej polovici zápasu. V 64. minúte otváral gólový sumár Kamil Koleno a vlastencom spečatil prehru železiarov Peter Vreselovič v 80. minúte. Posledné B-čko Pohronia hostilo predposlednú Detvu, takže to bol ideálny súper na prvú bodovú ,,lúpež“. V 16-tej minúte začal tieto slová napĺňať Ivan Pařenica, no už v 25. minúte sa proti jeho tímu kopala penalta a bola premenená Robertom Greškom. Následne bol vylúčený za Detvu po druhom žltom treste Oliver Križo, no napriek tomu hostia druhým gólom Greška, ktorý strelil v 77. minúte, dokázali naplno bodovať. Pohronie tak ostáva na dne tabuľky, na jej čele sa taktiež nič nezmenilo, tam sa nachádza Martin.

IV. liga – juh – 7. kolo

Jupie privítalo v nedeľu poobede tabuľkového suseda Hriňovú. Prvý gól padol až v 65. minúte, jeho autorom bol Peter Zehnal a domáci mali blízko k trom bodom. Avšak prišla 90. minúta a s ňou vyrovnávajúci gól Michala Purdeka a body sa tak delili. Zvolenčania nedali outsiderovi z Divína šancu a rozbili ho pomerom 6:0. Hetrikom sa blysol Mohamed Amer Aborig, ďalšie trefy do čierneho pridal Kamendy, Sudimak a Starší. Kuriozitou sú dve nepremenené penalty Zvolenčanov (Aborig a Starší), to však spomínaných hráčov nemusí vôbec mrzieť. Derby druhého Medzibrodu a vedúceho Fiľakovo dopadlo najtesnejším triumfom domáceho celku a to vďaka presnému zásahu Ivana Belluša. Za to, že sa Medzibrod stal lídrom, môžu jeho hráči poďakovať aj neúspešnému exekútorovi penalty Jurajovi Liptákovi, ktorý mohol v 89. minúte rozhodnúť o deľbe bodov, ale nestalo sa tak.

V. liga – skupina C – 7. kolo

Futbal - SK Sasova - Sokol Repiste - 13.09.2015 - Banska BystricaNovým lídrom sa po siedmom kole stala Šalková, ktorá gólmi Chovanca a Paloviča zdolala trápiace sa Braväcovo. Na prvé miesto však stále útočia aj Rakytovce, ktoré prekvapujúco prehrávali od desiatej minúty s predposledným Priechodom vďaka Miroslavovi Debnárovi. Už o deväť minút sa začalo hrať od nuly, keď sa podarilo vyrovnať Renému Tručanovi. Neubehha dokopy ani polhodina hry a raky sa rázom dostali do vedenia zásluhou Daniela Kohúta. Ten istý hráč v 65. minúte nepremenil jedenástku a takisto v 82. minúte Daniel Schmidtmayer, ale trest v podobe straty bodov našťastie neprišiel. Sásová mala príležitosť získať cenné body s Repištím, no nebolo tomu tak. O jediný gól Sásovčanov sa postaral Marek Jobko, keď znižoval v 82. minúte na konečných 1:2. Fotogalériu z tohto zápasu nájdete na konci článku. Tím Brusna – Ondreju dostal nečakanú facku od Hontianskych Nemiec, prvýkrát prehrali Štiavnické Bane a to na pôde Seliec. Skóre tam otvoril Vladimír Túry, hetrik sa následne podaril Filipovi Koctúrovi a o piaty gól v sieti súpera za z bieleho bodu postaral Peter Matonok. Jednalo sa jednoznačne o najväčšie prekvapenie kola, keďže Selce boli na opačnom konci tabuľky než Štiavnické Bane.

I. trieda – 7. kolo

Slovenská Ľupča rozbila Strelníky, aj keď po polčase to bolo 0:0. V 26. minúte oslabil po druhej žltej karte hostí Matúš Kováč a to hralo Ľupčanom do karát. V druhej 45-minútovke sa o štyri góly pričinili postupne Selecký, Holécy, Hruška a Urbančok. Futbalisti Slovenskej Ľupče sa stáli vedúcim tímom, pretože doteraz vedúci Jakub zaznamenal prvú porážku v tomto ročníku a ani góly Kútika a Chrenovského mu na body s Bacúchom nestačili. Rezerva Šalkovej vyhrávala na Tatranom z Čierneho Baloga po góloch Jozefa Tenkela 2:0 už v 36. minúte, no napokon si pripísala premiérovú remízu.

II. trieda skupina A – 7. kolo

Podkonice demonštrovali svoje zaslúžené vedenie v tabuľke obrovskou nádielkou, ktorej obeťou sa stali Horné Pršany, ktoré nepatria medzi slabé tímy súťaže. Spomenúť môžeme štyri góly Lubomíra Ruska 25-tich minút a to, že Podkonice od desiatej minúty prehrávali gólom Triznu. Králiky trochu zbrzdila v naháňačke za prvým miestom hokejová prehra so Selcami, ktorá bola naozaj nečakaná. Zakopol aj Tajov, v stretnutí s Mičinou, ktoré bolo bohaté na góly. V 59. minúte to nevyzeralo s Tajovom vôbec dobre, keď prehrával už 4:2, no Matej Považanec zachránil aspoň bod dvomi presnými strelami.

II. trieda skupina B – 7. kolo

Vedúca Dolná Lehota ,,len“ remizovala s Pohorelou, čo využila Heľpa na to aby sa dostala na prvé miesto. Tá gólmi Košťála a Riapoša povinne zdolala beznádejne poslednú Pohronskú Polhoru.

Pohronská Polhora – Heľpa 0:2
Pohorelá – Dolná Lehota 1:1
Sihla – Beňuš 1:3