Až v siedmom kole druhej najvyššej súťaže sa zverencom Ľubomíra Faktora podarilo dokázať, že Dukla nemusí hrať v DOXXbet lige druhé husle. Šťastie, ktoré im často v predošlých zápasoch chýbalo, bolo tentokrát na ich strane.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava B 2:1 (2:0)

Góly: 22. Willwéber, 25. Rejdovian – 81. Bakuš. ŽK: 32. Gaško, 38. Peševski, 53. Kostadinov, 90. Gombala – 45. Horník. ČK: 85. Horník (po druhej ŽK). Zápas na Štiavničkách sledovalo 429 divákov.

Zostava FK Dukla: Maťašovský – Snitka, Gaško, Had, Savič, Willwéber, Rejdovian, Peševski, Pančík, Kostadinov (85. Urgela), Garagić (89. Gombala).

FK Dukla - Spartak Trnava B futbal, 12.9.2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.
Jozef Rejdovian (vpravo) sa po návrate do Dukly prvýkrát gólovo presadil.

Zostava Spartak B: Strapák – Hrebík, Deket, Horník, Mečiar, Bakuš, Jirka (56. Djiby Ba), Steinhübel, Dominik Ujlaky (56. Královič), Yao (58. Slávik), Pikulík.

V drese Dukly sa hneď od úvodu predstavila aj čerstvá posila Macedónec Dejan Peševski, ktorý posledne obliekal dres slovinského prvoligového FC Koper, no predtým obliekal aj dresy Ružomberka či Podbrezovej. Nie však len jeho účasť v zostave, ale aj dôraz na kopačkách všetkých jeho spoluhráčov znamenali, že tentokrát si už červeno-bieli body nenechali ujsť z vlastného trávnika. Niekoľko nebezpečných šancí Dukly vyvrcholilo prvým gólom v 22. minúte, keď sa po štandardnej situácii najlepšie zorientoval Ľubomír Willwéber a poslal loptu za Strapáka. Ďalšia chyba o tri minúty stála súpera ďalší gól, keď z ďalšej štandardky Pančík našiel Jozefa Rejdoviana a ten z prvej skóroval. Už o niekoľko minút sa mohol presadiť aj dosiaľ najlepší strelec Banskobystričanov Garagić, no po peknej útočnej akcii minul.

FK Dukla - Spartak Trnava B futbal, 12.9.2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Tréner trnavského B tímu Peter Zelenský po zápase uviedol, že jeho zverenci zrejme Duklu podcenili. Svoje im k tomu zrejme povedal už cez polčasovú prestávku, pretože do druhej časti hry vstúpil súper Dukly ako vymenený. Dvomi gólmi pokropená Dukla sa už ale nenechala zahanbiť a aj proti aktívnejšiemu súperovi dokázala korigovať jeho snahy, a to aj vlastnými útočnými aktivitami. Tie však už nevychádzali tak, ako v prvom polčase, naopak Trnave sa podarilo znížiť na 2:1 v 81. minúte, kde chybu domácej obrany potrestal Patrik Bakuš. Následne však videl hosťujúci Hroník druhú žltú kartu a záver zápasu už Banskobystričania, a to aj s prispením šťastia pri poslednej akcii hostí, zvládli. Na svoje konto si tak pripísali len druhú súťažnú výhru v sezóne, vôbec prvú v ligovej súťaži.

Duklu čaká teraz už v utorok zápas 8. kola v Šali a v sobotu 19. septembra o 15.30 h na Štiavničkách privíta atraktívneho súpera z Nitry.