V nedeľu 20. októbra odohrali v rámci 4. kola Niké Extraligy žien volejbalistky VK Pirane Brusno na domácej palubovke v Slovenskej Ľupči zápas proti Volley project UKF Nitra.

Pirane po ťažkom zápase 3. kola, v ktorom v Gopass aréne podľahli domácemu VKP FTVŠ UK Bratislava 3:0, čakal na domácej palubovke ďalší z hlavných favoritov súťaže z Nitry. Pirane oslabené o prvú nahrávačku Dominiku Ramajovú, však od úvodu kládli solídny odpor, a aj keď prvý set patril jasne Nitre v druhom už ťahali za kratší koniec povrazu a volejbalistky Brusna ich tak pripravili o prvý set v sezóne. Vo zvyšných dvoch setoch sa už však prejavila kvalita a skúsenosti Nitry a zápas si doviedli do víťazného konca.

Najbližší program Piraní bude pokračovať zápasom v Žiline v sobotu 26. októbra o 18:30 proti domácim VA UNIZA Žilina.

Povedali o zápase pre svf.sk

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane: „Dobrý bojovný zápas, veľa dlhých kvalitných výmen. Najviac ma teší, že aj keď majú oba tímy výpadky v zostave, hral sa volejbal na výbornej úrovni a dokázali sme tímu s medailovými ambíciami zobrať set. Postupne sa zlepšujeme, z vydarených vecí sa tešíme a z chýb sa učíme. To je momentálne našim cieľom, zlepšovať sa každým tréningom, každým zápasom. To je aktuálne naša cesta a keď na nej vydržíme, tak budeme sa určite môcť tešiť aj z víťazstva vo viacerých setoch. Musíme však zastabilizovať naše výkony.“

František Bočkay, tréner Volley project UKF: „Cez týždeň sme hrali pohárový zápas proti Levski Sofia a pred duelom s Brusnom sme mali veľký rešpekt. Po emočnom a fyzickom vypätí, ktoré sme mali za sebou, to na nás doľahlo. Prejavila sa únava a postihli nás aj choroby, ale zvládli sme to celkom dobre. Do zápasu sme nastúpili dobre, súper nám dal v prvom sete šancu a tú sme využili. Potom Brusno začalo lepšie brániť, my sme naopak v druhom sete v obrane poľavili a nedohrávali sme tie situácie tak, ako by sme mali a domáce ho získali pre seba. Tretí a štvrtý set sa to opäť otočilo v náš prospech a hrali sme veľmi dobre. To nám prinieslo víťazstvo za tri body a to je dôležité.“

Niké Extraliga ženy – 4. kolo – nedeľa 20.10.2024, 15.00 h – Slovenská Ľupča

VK Pirane Brusno – Volley project UKF Nitra 1:3 (-16, 18, -12, -18)

Analýza bodov: Útoky: 35 – 54. Esá: 7 – 7. Bloky: 5 – 7. Chyby súpera: 24 – 25. Rozhodovali: I. Hudák, Niklová. Diváci: 150.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Rihová 2, Hoshylyk 11, Mederly 4, Lenka Holčíková 11, Ch. Krajčírová 9, Dobryn 6, liberka T. Dlhošová (Lucia Holčíková 3, Homolová 1, A. Krajčírová 0). Tréner: L. Šmída.

Zostava Volley project UKF Nitra a body: Bodnárová 7, Königová 4, Nebusová 15, S. Dlhošová 16, Paloma Lopes 14, N. Kubová 2, liberky Justhová a Maťová (Némová, Sedláčková, Matejovová 10). Tréner: F. Bočkay.

Hráčky zápasu: Lenka Holčíková (VK Pirane Brusno) – Sára Dlhošová (Volley project UKF Nitra).

Tabuľku Niké Extraligy žien nájdete na tomto odkaze.