Uplynulý víkend priniesol viacero vysokých výsledkov. Prinášame Vám kompletný sumár aj s fotogalériou.

I. liga – 8. kolo

Hbk Eagle Sásová vs. Hbk Worms BB 2:11 (1:5, 0:5, 1:1)

G: Gonda, Spodniak – Kalina 5, Čierny 3, Čupka, Náčin, Kukučka Pavol.

Strely na bránu: 17:47. Vylúčenia: 1:1. Hviezdy zápasu: Spodniak – Kalina.

Sásovský sokoli v prvom zápase 8. kola v oklieštenej zostave vyzvali na derby Worms a ťahali celý zápas za kratší koniec. Worms sa po nakladačke z minulého kola otriasli a predčili oslabeného súpera vo všetkých činnostiach. Aktivitou hýril hlavne Adrián Kalina ktorému vyšiel zápas a vsietil za Lackov chrbát päť kúskov. Eagly sa snažili vzdorovať tlaku súpera, ale nestačili na neho. Zápas rozhodli prvé dve tretiny. V tej poslednej sa hra vyrovnala, ale to už mali Worms dostatočný náskok a isté víťazstvo, po ktorom preskočili svojho súpera v tabuľke.

Hbk Cocra Radvaň vs. Hbk Demons Hliník nad Hronom 26:2 (7:1, 8:1, 11:1)

G: Gašpar R. 15, Puškár 4, Mojžiš J. 2, Berko 2, Mojžiš P., Vydúrek, Hubáček – Mesároš, Hodža.

Strely na bránu: 51:19. Vylúčenia: 1:0. Hviezdy zápasu: Snitka – Pivarči.

V druhom zápase dňa si svoje hokejbalové peklo prišli prežiť Démoni z Hliníku. Cocráci nemali zľutovania a pustili sa do svojho súpera plnou silou, po barážových bojoch s Detvou sa do jej zostavy vrátil Gašpar a nastrieľal pätnásť gólov, sekundoval mu zvolenčan Puškár a brat Nicolas. Démoni sa snažili, ale na svojho súpera, ktorý pevne kráča za obhajobou titulu, nemali šancu.

Hbk Paluba Žiar nad Hronom vs. Hbk Spartans 3:9 (1:3, 0:1, 2:5)

G: Strohner D., Lunter, Heckl – Petro 4, Náter 2, Magurský, Valent, Nemček.

Strely na bránu: 29:35. Vylúčenia: 4:3. Hviezdy zápasu: Heckl – Valent.

Pekný hokejbal predvádzali v tretom zápase dňa Žiarčania a Sparťania, ktorý chceli Žiaru oplatiť prehru z prvého kola. Ako prvý rozvíril sieť za Michalejeovým chrbtom Magurský po peknej kombinácií Nemčeka s Náterom. Súper sa však nedal zahanbiť a v 9. minúte vyrovnával Heckl. Oba tímy predvádzali umnú hru, Spartans tlačil a Žiar vyrážal do protiútokov, tam si však s nimi poradila obrana Spartans. Po góloch Nemčeka a Petra sa ujali Spartans vedenia. V druhej druhej tretine sa hra pritvrdila a vyrovnala, viacero šancí Žiaru kryl dobre chytajúci Žilka. Ponúknutú presilovú hru využil Valent a zvýšil náskok na tri góly. V tretej tretine sa Žiar pokúsil zvrátiť zápas vo svoj prospech. Oba tímy zvýšili streleckú aktivitu, keď Valent v 31. minúte zvyšoval počas presilovej hry. Strohner znižoval, vzápätí však Petro parádnou akciou opäť zvýšil náskok Spartans. Paluba bojovala ďalej a o necelú minútu sa presadil Lunter po nahrávke Heckla. Spartans svojou kombinačnou hrou postavenou na pevnej defenzíve nedopustili žiadnu drámu a zvýšili svoj náskok gólmi Petra a Nátera, postupujú tak na tretiu priečku.

II. liga – 8. kolo

Hbk Serafín Eagles Liptovská Lužná vs. Hbk Foresters BB 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

G: Huba Peter st., Samolej, Jaraba – Marcinek 2, Magdolen, Červenka, Líška.

Strely na bránu: 17:22. Vylúčenia: 2:1. Hviezdy zápasu: Huba Peter st. – Magdolen.

Na víťaznej vlne vezúci sa Liptáci v 8. kole skrížili čepele s bystrickými drevorubačmi. Vyrovnaný duel v prvej tretine priniesol množstvo šancí na oboch stranách. V druhej tretine boli aktívnejší Foresters a gólmi Štubňu a Marcineka sa ujali vedenia v zápase. Marcinek zvyšoval náskok svojho tímu aj v tretej tretine po asistencii Magdolena. Liptáci zvýšili tlak na Prochádzkovu bránu a podarilo sa im ho prekonať dve minúty pred koncom, to však už bolo príliš neskoro na obrat v zápase. Bystrický Foresters si tak pripisuje dôležité víťazstvo a posúva sa na tretiu priečku.

Hbk Stars vs. Hbk Viking Wariors 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)

G: Leško 3, Koppa, Gašpar, Vetrák – Vlček, Markovič.

Strely na bránu: 19:23. Vylúčenia: 0:1. Hviezdy zápasu: Leško – Goga.

Vikingovia, povestný svojou defenzívnou hrou, boli práve v tomto zápase strelecky aktívnejší než ich súper Stars, ktorý sa strelecky trápili. Gól v prvej tretine padol v 15 minúte po akcii Makovického, Koppu a Vetráka. Aj v druhej tretine góly padali len z hokejok Stars po strelách Koppu a Gašpara. V tretej tretine sa hetrikom presadil Leško, za Vikingov už len znižovali Vlček a Markovič. Vo vyrovnanom zápase tak mikrosúboj brankárov Kočvara – Lacko vyhral Kočvara.

Hbk Tigers vs. Hbk Panthers 2:6 (2:1, 0:3, 0:2)

G: Plavucha, Chudý – Václavík 2, Melicherčík 2, Sedmák, Lupták.

Strely na bránu: 26:20. Vylúčenia: 2:2. Hviezdy zápasu: Chudý – Václavík.

Tigers dostali hneď v úvode stretnutia výhodu presilovej hry, ale tú nedokázali využiť. To ich nakoplo a vo všetkých činnostiach boli lepší ako Panthers. Prvú tretinu tak zaslúžene vyhrali po góloch Plavuchu a Chudého, za panterov korigoval stav Lupták tesne pred koncom tretiny. V druhej tretine sa karta obrátila a iniciatívu prebrali Panthers. V tretej tretine boli opäť aktívnejší Tigers, ale z gólov sa tešil ich súper a berie plný počet bodov.

Hbk Kremnica Wolves vs. ŠK Medveď Motyčky 10:0 (3:0, 4:0, 3:0)

G: Schwarz 2, Reichman 2, Mak, Pluhár, Rajchman L., Rajchman V., Dúbravský, Bitala.

Strely na bránu: 30:4. Vylúčenia: 2:2. Hviezdy zápasu: Schwarz – Fraňo.

Po povinné víťazstvo si prišli Kremnický vlci, ktorí sa pustili do Medveďov bez rešpektu a nedovolili svojmu súperovi ani poriadne vystreliť na Luptákovu bránu. Za to Fraňo v bráne Motyčiek mal čo robiť, keď čelil celkovo 30 strelám vlkov. Ako gólov v sieti Motyčiek pribúdalo, klesal aj ich odpor a Kremnica sa doťahuje na svojho súpera Autos BB, ktorý mal voľno.

1. HbK Autos BB 7 6 0 1 0 44:12 +32 19
2. Hbk Kremnica Wolves 7 5 1 1 0 54:17 +37 18
3. HbK FORESTERS 7 3 2 0 2 19:25 -6 13
4. STARS 7 4 0 0 3 25:18 +7 12
5. Hbk SERAFINS Eagles 7 3 0 1 3 22:15 +7 10
6. HbK PANTHERS 7 2 2 0 3 26:30 -4 10
7. Hbk VIKING Warriors 7 2 0 1 4 13:24 -11 7
8. HbK TIGERS 7 1 0 1 5 20:32 -12 4