Prinášame vám pravidelný sumár hokejbalového Bystrického pohára, ktorý priniesol súboje ôsmeho kola. Tie sa niesli v réžii favoritov. Na konci článku nájdete fotogalériu zo zápasov.

Bystrický pohár – 8. kolo

Hokejbal - BBHBU - 05.06.2016 - Banska Bystrica
Aj vďaka viacerým výborným zákrokom gólmana Scholza vyhrali Spartans nad Podbrezovou tesne 2:1

Hneď na úvod si doposiaľ neporazené One Taxi poradilo s Worms, takmer každý hráč, ktorý nastúpil v nedeľu v drese favorita si pripísal bod do kanadského bodovania. Za Worms skóroval len Čupka. Vcelku zaujímavý zápas mohol priniesť stret Hbk Dredy s Foresters. Foresterom prospelo omladenie tímu a nepripustili napokon nejakú drámu a v pohode si dokráčali po cenné body do tabuľky. V derby sásovských tímov medzi Rangers a Eagle ťahali prví menovaní za kratší koniec a nevsietili Eaglom ani jeden gól. U víťazov vyčnieval hlavne Jozef „Juzek“ Valko. Asi najzaujímavejší, aj keď na góly chudobný hokejbal, predviedli Victors so Spartans. Podbrezovčania sa ujali vedenia presnou strelou Koštiala v prvej tretine. Počas celého zápasu súperovi nedovolili dostať sa do vyloženej šance. V tretej tretine mohli železiari zvýšiť náskok počas ponúknutej presilovej hry, no paradoxne sami inkasovali. Spartans v najťažších chvíľach podržal skvelým výkonom gólman Vlado Scholz. Trápiacim sa Pantherom určite prišiel vhod súper z ľahšieho súdka a body po stretnutí s Motyčkami brali po hladkom víťazstve. Tigers nedokázali prekonať obranu Demons a k výhre im nepomohla ani Janicová v bráne. Za Demons najviac bodoval kapitán Lukáš Rozemberg. Serafíni z Liptovskej Lužnej si prišli po nákup k úradujúcemu majstrovi Cocre Radvaň. Opäť tu bol pri každom góle Rasťo Gašpar, ktorý je na nezastavenie. Serafíni už druhý zápas po sebe nedali gól. Naopak Vikingovia konečne prelomili strelecké suchoty, keď sa hneď prvou strelou na medzi tri žrde v 15-tej sekunde presadil Markovič. To však bolo zo strany Vikingov všetko, Paluba už aj s extraligovým Ruttkayom v zostave viac Vikingom nedovolila a jeden z favoritov turnaja si odniesol všetky tri body.

Prinášame vám vyjadrenia funkcionárov Banskobystrickej hokejbalovej únie.

Predseda Disciplinárnej Komisie BBHbÚ Viktor Makovický: „Som rád, že aj počas prestávky pokračujú domáce súťaže vo forme Bystrického pohára. Ako predseda DK ma mimoriadne teší fakt, že oproti iným ligám si práve ligy pod záštitou BBHbÚ udržujú vysoký štandard, čo platí aj pre Bystrický pohár. Vďaka v tomto smere patrí hlavne kvalitným výkonom rozhodcom, o ktorých sa síce vždy vedie polemika, ale určite vedia v správnom momente pustiť hru a na druhej strane, naopak, krotiť emócie. Vďaka patrí aj BBHbÚ, ktorá dobre technicky zabezpečila rozhodcov a tí sa môžu venovať len svojej práci a tým pádom patria súťaže pod Urpínom medzi najčistejšie s minimom neférových momentov, ktoré môžu pokaziť celkový športový zážitok.“

Člen Výkonného Výboru BBHbÚ Matúš Molitoris: „Bystrický pohár je skvelým formátom, ktorý pomôže mnohým tímom v ich príprave. Najmä možnosť porovnať sa s prvoligistami je skvelou školou pre druholigistov, ktorí môžu hlavne po taktickej stránke porásť. Zároveň sa tento formát môže stať štandardom pre prestávkové obdobie, ktoré bude rovnako typické pre Banskú Bystricu, ako je napríklad Orzságh Cup. Čo je však dôležitejšie je kvalitatívny postup v organizácii súťaží v rámci BBHbÚ, ktorá vďaka spolupráci s mestom Banská Bystrica a spoločnosťou MBB má momentálne asi najlepšie možnosti na svoj rozvoj.“

HbK FORESTERS – Hbk Dredy 5:2
HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA – HbK WORMS 11:1
HbK COCRA RADVAŇ – Hbk SERAFINS EAGLES 11:0
Hbk VIKING WARRIORS – Hbk PALUBA Žiar nad Hronom 1:4
HbK TIGERS – HbK DEMONS Hliník nad Hronom 0:7
HbK PANTHERS – Hbk Medveď Motyčky 11:1
Hbk RANGERS – HbK EAGLE Sásová 0:6
HbK SPARTANS – Hbk Victors Podbrezová 2:1