Prvé stánky s vianočným punčom, vareným vínom, ale aj klobáskami, lokšami či koláčikmi už lákajú do centra Banskej Bystrice, kde postupne pribúda aj sviatočná výzdoba.

Tohtoročné trhy sprevádza viacero noviniek. Prvou, počuteľnou, je jednotná hudba na trhoch, keď majú jednotlivé prevádzky zakázané púšťať vlastnú a rozličnú hudobnú produkciu, ale táto je šírená jednotne na celom námestí z centrálnych reproduktorov. Ďalšou zmenou, ktorú pre zmenu skôr uvidíme, je tlak samosprávy na predajcov, aby nepoužívali plastové riady a poháre. Tie by mali byť v čo najväčšej miere nahradené kompostovateľnými riadmi, či riadmi na viacnásobné použitie.

Hlavný program Banskobystrických Vianoc odštartuje na budúci týždeň. Vo štvrtok, 6. decembra, sa Mikuláš postará o rozsvietenie centrálneho vianočného stromčeka, a odštartuje tak zároveň hlavnú časť Vianočných trhov v Banskej Bystrici. Stánky s občerstvením vtedy zároveň doplnia desiatky stánkov predajcov rozličných darčekových či remeselných predmetov. Na Námestí SNP potom budú až do predvianočných dní prebiehať aj rozličné kultúrne sprievodné podujatia. Viac nájdete v programe Banskobystrických Vianoc.