V úvode týždňa na Námestí SNP osadia centrálny vianočný stromček a už vo štvrtok, 29. novembra, sa potom v centre Banskej Bystrice otvoria tohtoročné Vianočné trhy.

Najskôr sa obyvatelia mesta budú môcť zastaviť pri stánkoch s občerstvením, od 6. decembra aj nakúpiť zaujímavé výrobky. Banskobystrické Vianoce prichádzajú tento rok s viacerými novinkami. Ako sme už informovali, mesto prvýkrát presadzuje, aby predajcovia používali ekologickejšie riady a poháre na nápoje. Tým ale usmernenia samosprávy nekončia.

Odzvonilo totiž aj rozličnej hudbe hrajúcej neraz od každého stánku zvlášť. Mesto totiž v rámci postupných prác na obnove námestia zrekonštruovalo aj trvalé ozvučenie na stĺpoch verejného osvetlenia.

„Vianoce majú v sebe neskutočné čaro a naše trhy ho ešte umocňujú.  Vytvárajú v meste jedinečnú atmosféru, a preto som rád, že sa nám podarilo opraviť reproduktory na stĺpoch a zdigitalizovať systém. Vďaka tomuto kroku sa nám podarí zabezpečiť jednotnú hudobnú produkciu. Po minulé roky v každom stánku hrala iná hudba, teraz sa námestím budú šíriť vianočné koledy,“ približuje primátor mesta Ján Nosko.

V praxi to znamená, že obsluhe v stánkoch už na pultoch nebudú zavadzať reproduktory, ktoré mali ich hosťom spríjemniť predvianočnú atmosféru. V minulých rokoch to prevádzkovatelia stánkov s hudobnou produkciou nepreháňali, avšak rozličná hudba v rozličnej intenzite hlasitosti hrala v rámci námestia vždy z niekoľkých miest naraz.

Banskobystrické Vianoce: Tohtoročné Vianočné trhy odštartujú 29. novembra