Banskobystričania mali v nedeľu možnosť športovať s celou rodinou v Parku pod Múzeom SNP. Čakalo na nich „megaihrisko“ Športuj Slovensko.

Na tom si mohli vyskúšať rôzne športy. Išlo  napríklad o atletiku, golf, box a dokonca aj gymnastiku a pritom ich povzbudzovali známi športovci.

Deti sa mohli za symbolický poplatok registrovať aj do súťažných disciplín. Športovci od piatich do pätnástich rokov mohli pretekať v behu alebo na bicykli. Na víťazov čakali hodnotné ceny a každý malý športovec dostal medailu a špeciálne tričko Športuj Slovensko.

Po slávnostnom otvorení podujatia a otvorenií Olympijskej dediny športu nasledovala napríklad joga a jednotlivé súťaže. Najmenší sa mohli tešiť z vystúpenia skupiny Paci Pac. Neskôr nasledovala autogramiáda a slávnostné vyhodnotenie výsledkov. Ceny odovzdávali známi slovenskí športovci, ako napríklad Róbert Vittek či Matej Beňuš.

Projekt Športuj Slovensko sa zameriava na aktívne rodiny s deťmi. Hlavným cieľom projektu je viesť deti k športu a motivovať ich k tomu, aby sa šport stal neodmysliteľnou súčasťou ich života. Šíriť tieto myšlienky prišli v Banskej Bystrici podporiť aj ďalší známi športovci, ako napríklad Anastasia Kuzminová, Ivan Jakeš, Klaudia Medlová či bratia Žampovci.

Toto športové podujatie sa v Banskej Bystrici konalo presne na Olympijský deň, ktorý pripadá na 23. júna.