Už jedenásť krát v rade otvoril Banskobystrický pivovar vo svojej novej ére brány všetkým priaznivcom piva Urpiner a zvedavcom, ktorí chcú spoznať výrobu na vlastné oči.

Aj keď obľúbenému podujatiu pivného festivalu v Banskobystrickom pivovare tento rok neprialo počasie, množstvu návštevníkov to nebránilo prísť sa do areálu na Sládkovičovej ulici dobre zabaviť, vychutnať si nielen bežne dostupné druhy tunajšieho piva, ale aj mnohé špeciály od tunajších pivovarníkov a pozrieť sa z blízka na to, ako zlatistý mok vzniká.

Návštevníkov navyše bavili koncerty kapiel Modus memory, Buchajtramka či country skupiny Vodopád. Vystúpil aj univerzitný folklórny súbor Mladosť a s pivnými súťažami zabával aj moderátor Andrej Wallner. Prvých tritisíc nápojov bolo navyše pre návštevníkov čapovaných zdarma a nechýbalo ani dobré jedlo. Na svoje si však prišli nielen tí, ktorých zaujal hudobný program či možnosť pozrieť si výrobu v pivovare, ale napriek počasiu i deti. Pre tie boli pripravené viaceré sprievodné podujatia, vrátane ukážky práce sokoliarov, ale aj nasadenia a odvahy hasičov či príslušníkov polície. Atmosféru podujatia už približuje naša fotogaléria.

Vynikajúce banskobystrické pivo Urpiner môžete do nedele vyhrať aj v našej súťaži.