Po najvyššej prehre v histórii novodobého klubu v Poprade mali banskobystrickí hokejisti jasnú motiváciu napraviť si chuť v zápase s nováčikom. Toho však ešte naposledy podporoval aj mladý slovenský reprezentant Tomáš Tatar, ktorý síce v pondelok ráno odlieta do Ameriky, ale v nedeľu večer ešte pod Urpínom strelil v drese Piešťan dva góly.

HC ’05 Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Góly: 5. Ján Sýkora, 16. Heizer – 6. Mertel, 25. Tatar, 35. J. Ručkay, 56. S. Saliji, 59. Tatar. Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 1 540 divákov.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Dzubina – Richter, Grman, Predajniansky, Bambúch, Styk, Ketner – Ján Sýkora, Hudec, Lunter – Jabrocký, Heizer, Nemček – Šimun, Češík, Hvila – Lamper, Petro, Marcinek.

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Urban, Brňák, Drgoň, Filip, Cuník, Kolník, Hruška, Bučka, – Melichárek, Mertel, Stupka – J. Ručkay, Tatar, H. Ručkay – Haring, Peško, Chylo – Saliji, Nemec, Jánoš.

Obojstranne aktívnu prvú tretinu otvorili gólom domáci, za ktorých sa v piatej minúte presadil Ján Sýkora, ktorý dorážal po Lunterovej šanci. Lenže už o minútu bolo vyrovnané, keď bol na konci rýchlej akcie Piešťan Mertel. V šestnástej minúte už opäť viedli zverenci Vladimíra Országha, keď Heizer dokázal využiť presilovú hru o dvoch hráčov. Žiaľ v podaní banskobystrických hokejistov to bol v nedeľu posledný gól.

A nielen to, v druhej tretine sa Banskobystričanom nalepila na korčule i hokejky aj smola. Ich útočné snahy sprevádzali zbytočné nepresnosti, ktoré len nahrávali hosťom. Nováčik vyrovnal už v 25. minúte, keď sa prvýkrát presadil s extraligou lúčiaci sa Tatar. O desať minút už Piešťany viedli, keď Henrich Ručkay dobre našiel svojho brata Jakuba a ten prekonal Dzubinu.

Aj keď v poslednej tretine Banskobystričania zavelili do útoku, pozorní hráči Piešťan ich nepustili do priameho ohrozenia Tomekovej brány. Svoje vedenie dokonca poistili v 56. minúte, kedy zásluhou Salijiho využili svoju presilovú hru. V závere ešte síce domáci skúsili odvolať brankára a podarilo sa im hostí pritlačiť, lenže keď v 59. minúte namieril do prázdnej brány Tomáš Tatar, bolo „vymaľované“.

V utorok sa barani predstavia v Trenčíne a na domácom ľade ich čaká najbližší zápas v piatok o 17.00 h, keď pod Urpín zavítajú hráči Žiliny.