V 7. kole hokejovej Extraligy vycestovalo HC 05 do Popradu a naši hráči zrejme nebudú na tento „výlet“ radi spomínať. Spod Tatier si priniesli osemgólovú nádielku.

HK Poprad – HC’05 Banská Bystrica 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)

Góly: 10. J. Špelda (Kovačevič, S. Takáč), 12. R. Tomas (Koskinen, Macejka), 30. Sabolič (Klouda), 31. Kovačevič (D. Buc), 33. Klouda (R. Tomas, Špelda), 45. Tomas (Klouda, Sabolič), 54. Klouda (Tomas), 57. Vandas (Buc, Pentikäinen)

Zostavy:
Poprad: Nikkilä – R. Suchý, M. Šterbák, Kovačevič, D. Kramár, J. Špelda, Pentikäinen, Gáborčík, M. Kurali – R. Tomas, Klouda, Sabolič – Vandas, D. Buc, S. Takáč – Macejka, Koskinen, Homa – Matúš Paločko, B. Rapáč, P. Gapa
Banská Bystrica: Slipčenko (31. Dzubina) – Michal Grman, Richter, Ketner, Kubka, J. Predajniansky, Bambúch, Styk – Ján Sýkora, Češík, Marcinek – Jabrocký, Heizer, Hvila – Lamper, Petro, Lunter – F. Nemček, Michal Hlinka, Šimun – B. Jankovič

Už v úvode boli aktívnejší Popradčania a červeno-bieli sa do útočnej tretiny dostávali iba sporadicky, nehovoriac o tom, že si nedokázali vytvoriť vážnejšiu šancu. V 8. minúte išiel na trestnú lavicu za hákovanie Banskobystričan Ján Sýkora a v následnej presilovke Poprad zásluhou Špeldu od modrej skóroval. Následne mali výhody presilovky hokejisti spod Urpína, ale neodkázali sa presadiť. Práve naopak, tesne po jej skončení úspešne zakončili kombinačnú akciu Popradčania a zvýšili na 2:0. Dve minúty pred koncom sa podarilo znížiť Jabrockému, rozhodca ale nakoniec po konzultácii s videorozhodcom gól neuznal.

Do druhej tretiny nastúpilo HC 05 aktívnejšie a častejšie okupovalo útočnú tretinu. Tlak vyvrcholil v 6. minúte počas presilovky po vylúčení domáceho Šterbáka, ale gól do popradskej brány nepadol. V 29. minúte sa po hákovaní posadil na trestnú lavicu Kubka a „barani“ sa museli brániť proti presilovke Popradu. To sa im nepodarilo a na 3:0 zvýšil Sabolič. Klinec do rakvy prišiel o niekoľko sekúnd na to, keď po vyhratom buly rýchlo zakončil Kovačevič a vyhnal brankára Slipčenka z brány. Striedajúci Dzubina si čistý štít udržal ani nie tri minúty, keď ho prekonal Klouda.

Aj poslednú časť hry začali hokejisti spod Urpína aktívne, ale ani tentoraz sa im nepodarilo znížiť stav stretnutia a práve naopak po jednom z protiútokov „kamzíkov“ opäť inkasovali. Za stavu 6:0 pre domácich to už bolo jednostranná exhibícia Popradu. V 54. minúte zvyšoval na 7:0 Klouda a o tri minúty na to sa pridal Vandas. Tesne pred koncom mohol na 9:0 zvýšiť Buc, ten však minul bránu. Banskobystričanom tento zápas nevyšiel a z Popradu si odnášajú osem „banánov.“

Na domácom ľade sa barani predstavia už v nedeľu o 17.00 h v zápase proti nováčikovi z Piešťan, ktorí sa zatiaľ prezentujú sympatickými výkonmi aj vďaka Tomášovi Tatarovi, ktorý do štartu svojich zámorských povinností hrá za tento tím.