Aj keď predstavitelia FK Dukla Banská Bystrica hovorili na tlačovej besede o záchrane, vo vzduchu bolo cítiť ťažobu existenčných problémov klubu.

BBO_3384FK Dukla odohrala v prípave deväť zápasov, v posledných troch sa jej nepodarilo streliť ani gól. Káder po jeseni opustilo niekoľko skúsených hráčov a opôr – Adámik, Dolný, Ľupták, Peňaška, Střihavka, dovedna desať hráčov. Dukla zimovala na poslednej priečke ligovej tabuľky. Napriek tomu veria predstavitelia klubu, že sa podarí v Banskej Bystrici udržať najvyššiu futbalovú súťaž.

„Budeme musieť zakladať na bojovnosti, chýbajú nám skúsení hráči. Bojovnosťou musíme dokázať, že sa chceme zachrániť,“ povedal tréner mužstva Štefan Rusnák. Športový riaditeľ Martin Poljovka vyjadril so skladbou kádra vzhľadom k rozpočtu spokojnosť. Vekový priemer hráčov je 23 rokov.

BBO_3399„Bystrica vždy stavala na dobrom kolektíve a partii. Na tom budeme stavať aj teraz. Popri tom vždy niekto vyskočil a presadil sa. Netreba dopredu lámať palicu,“ povedal kapitán mužstva a najstarší člen kádra Peter Boroš.

Na margo finančných problémov Boroš dodal: „Je to vážna téma, diskutujeme o nej. Ale keby sme nechceli hrať za tento klub, tak tu nehráme.“

Člen predstavenstva FK Dukla Ivan Šabo hovorí, že klub finančné problémy rieši. „Dukla svoje záväzky postupne spláca a záväzky odbúdajú,“ povedal Šabo a dodal, že zmeny nastali aj v hospodárení, kde klub oproti minulému obdobiu ušetrí až 40% výdavkov mesačne ako v predchádzajúcom období.

Vedenie cíti podporu aj od mesta. „Verím, že je to na dobrej ceste, aby sme zachránili tento klub a ligu,“ dodal na záver Šabo.