Slávnostným rozsvietením v piatok večer odštartovala na Námestí SNP netradičná výstava svetelných exponátov Light expo: light&design. Centrum Banskej Bystrice bude po zotmení ozvláštňovať až do 18. októbra.

Light expo: light&design Banska Bystrica svetla 2015 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Rovnaká výstava sa naposledy v Banskej Bystrici konala v roku 2013. Aj tento rok pripravili dizajnéri s inovatívnymi svetelnými materiálmi a optickými vláknami jedinečné útvary a kompozície, ktoré sú rozmiestnené po Námestí SNP.

Podujatie, ktoré spolu s mestom opäť pripravila tunajšia spoločnosť LEDeco solution, odštartovalo v piatok 2. októbra aj s bohatým sprievodným programom. V tom vystúpili Pas de pitié, Barbora Hazuchová a Marek Masarik, tanečný klub Element a nechýbala ani žonglérska šou.

V rámci ďalších sprievodných podujatí tohtoročného Light expo, ktoré mesto spojilo aj s aktivitami súvisiacimi s minulotýždňovým Svetovým dňom cestovného ruchu, sa uskutoční iž v sobotu 3. októbra za Barbakanom od 17-tej hodiny predstavenie divadla Harry Teater Medené mesto. Potom 17. októbra v kinosále Múzea SNP o 15-tej hodine premietnu film Nikola Tesla – Master of Light. Zároveň v Radnici prebieha už od 28. septembra do 5. októbra výstava k podujatiu Light expo: light&design. Tá sa následne od 6. do 18. októbra presunie do Europa SC.