Námestie SNP opäť žilo hokejom, keď naň už potretíkrát priniesli banskobystrickí barani pohár Vladimíra Dzurillu pre víťaza Tipsport Ligy. Majstrov Slovenska prišli privítať tisícky nadšených fanúšikov.

Celý program odštartovala o 16-tej hodine svojim koncertom banskobystrická kapela Reunion. Po polhodinovom koncerte sa presunula pozornosť fanúšikov na Kapitulskú ulicu, ktorou pochodovali členovia fanklubu Bystrickí Anjeli, ktorým nechýbali vlajky, bubny, či pyrotechnika. Fanklubáci zaujali svoje tradičné miesto pod pódiom, a moderátor Adam Lehocký tak mohol odštartovať hokejový program.

FOTO: Najskôr suverénna výhra a potom zaslúžená pohárová radosť

Popri čakaní na hráčov odznelo zapĺňajúcim sa námestím niekoľko tradičných pokrikov a chorálov. Majstri prišli tradične štýlovo na otvorenom autobuse a čakal ich koridor nadšených fanúšikov, s ktorými si hráči vymieňali svoje pozdravy. Po príchode autobusu prišiel na rad jednotlivý nástup vedenia, realizačného tímu a samotných hráčov. Spomedzi baranov zožali najväčšie ovácie Kanaďania Éric Faille, Guillaume Asselin, Eric Selleck, Brock Higgs či Američania Ben Marshall a brankár Stephon Williams. Zo slovenských zástupcov sa dočkali najväčších ovácií kapitán Tomáš Surový, jeho zástupca Ivan Ďatelinka či domáci odchovanci Lamper, Zigo, Lunter, Matoušek a Češík.

Nálada na pódiu aj pod ním bola skutočne majstrovská, o čom sa presvedčil aj moderátor Adam Lehocký, ktorý pri ohlasovaní vystúpenia Chlapov zo Šumiaca, ktorí zaspievali slovenskú hymnu, schytal odzadu sprchu šampanského od Tomáš Matouška. Nasledovali príhovory primátora Jána Noska a majiteľa klubu Juraja Kovala, ktorý vyzýval fanúšikov čo najviac si užiť a vážiť tento veľký úspech. Smiech na námestie priniesla kanadská dvojica Selleck – Faille. Prvý menovaný pobavil svojim hlasom pripomínajúcim kanadského drevorubača a Éric Faille opäť vytiahol slovenčinu. Dokonca zaspieval aj tradičný pokrik: „my sme majstri, no a čo?“ Hráči sa s pódiom rozlúčili skladbou Tsunami, ktorá na banskobystrickom štadióne hráva po góloch domácich a tradičnou pozápasovou ďakovačkou s fanúšikmi. Barani sa následne presunuli na autogramiádu, aby potešili všetkých fanúšikov, ktorí prišli s nimi osláviť tento veľký úspech.