Banská Bystrica sa raduje z celkovo už siedmej medailovej oslavy svojho hokejového klubu v najvyššej súťaži počas éry tunajšieho novodobého hokeja. Barani sa zároveň zapisujú aj do histórie, keď získali tretí majstrovský titul v rade.

Tri roky po sebe zažívajú Banskobystričania majstrovské oslavy. Hokejisti HC ’05 iClinic Banská Bystrica v tohtoročnom finále zdolali Nitru 4:1 na zápasy. O všetkom rozhodli v utorok na domácom ľade suverénnou výhrou 6:2.

FOTO+VIDEO: Barani suverénnou výhrou potvrdili zisk tretieho titulu v rade

Na obhajobu titulu čakali fanúšikovia na vypredanom banskobystrickom zimnom štadióne, ale aj na zaplnenom Námestí SNP. Už pred záverečným klaksónom bolo jasné, že majstrovská radosť opantá nasledujúcu noc, ak nie aj ďalšie dni.

Obhajoba titulu tretíkrát po sebe je o to cennejšia, že v historických tabuľkách najvyššej slovenskej hokejovej súťaže barani predbehli Zvolen, ktorý má rovnako sedem medailových ziskov, avšak len dva s majstrovským cvengom.

Ďalšie priečky v historických tabuľkách sú potom výzvou pre baranov do ďalších rokov, keď Košice či bratislavský Slovan zvíťazili v súťaži až osemkrát. Po Košiciach sa barani stali len druhým celkom, ktorý sa v najvyššej súťaži tešil zo zisku troch majstrovských titulov v rade.

Ako vyzerali oslavy priamo na zimnom štadióne po skončení posledného zápasu sezóny, a ako si banskobystrickí hokejoví hrdinovia prevzali svoje ocenenia, približuje naša fotogaléria.