Sedem vsietených a jeden inkasovaný gól – taká je bilancia dnešného prípravnéhozápasu našich baranov proti Breznu, ktorý sa odohral dnes o 17.00 h, na banskobystrickom zimnom štadióne.

HC’05 Banská Bystrica – HK Brezno (I. HL) 7:1 (2:1, 1:0, 4:0)

Góly: 8. a 48. Cebák, 13. Macejka, 25. M. Hlinka, 42. Šechný, 50. Ján Sýkora, 56. Cuník – 18. Igor Majeský

Posledný prípravný zápas pred novou sezónou proti prvoligovému Breznu začal lepšie pre domácich. Najskôr sa podarilo skórovať Cebákovi, ktorého o päť minút napodobnil bývalý Spišiak Macejka. Do prvej sirény sa ešte stihol presadiť aj Igor Majecký, ktorý sa tak aspoň z pohľadu skóre pokúsil zdramatizovať vývoj zápasu. Brezňania však statočne odolávali súperovi z extraligy aj v druhej tretine, v ktorej sa do streleckej listiny zapísal jedine Hlinka. Aj napriek optickej prevahe sa nám v druhom dejstve viac gólov streliť nepodarilo. Kvalitatívny rozdiel tímu z najvyššej a druhej najvyššej hokejovej súťaže sa prejavil až v záverečnej tretine, kedy už súper nedokázal vzdorovať a inkasoval spolu štyrikrát. Medzi strelcami gólu sa rovnako ako v prvej tretine objavili aj nové opory. Najskôr v 42. minúte zvýšil na 4:1 Šechný, po ňom sa presadil svojim druhým gólom v zápase Cebák, o dve minúty neskôr skóroval tiež Ján Sýkora a výsledku dal konečnú podobu necelých 5 minút pred koncom Cuník.

Na radosť fanúšikov, ktorí si tento zápas z hľadiska vychutnávali zadarmo, tak náš staručký štadión nebol svedkom prekvapenia a „nulapäťky“ si v závere prípravy pripísali dôležité víťazstvo. Práve ono by malo hráčom dodať pred úvodným zápasom sezóny potrebnú psychickú pohodu a naladiť ich na víťaznú vlnu. Nový ročník hokejovej Slovnaft extraligy začína už tento utorok, 7. septembra 2010. Barani sa v ňom pobijú o prvé body s vlkmi zo Žiliny. Veríme, že aj napriek šetreniu v tíme, o ktorom sme vás dnes informovali, zvládneme základnú časť minimálne tak dobre ako v minulej sezóne.