Za snehom nemusíte cestovať len do lyžiarskych stredísk na horách. Snehové delá pred časom rozbehli aj v areáli banskobystrického plážového kúpaliska, kde je od stredy k dispozícii prioritne milovníkom bežeckého lyžovania.

bezkarska_draha_plaz-2016-17Banskobystričania sú veľkými priaznivcami bežeckého lyžovania, a kým to trate v Kremnických vrchoch nedovoľujú, ideálne podmienky môže poskytnúť aj okruh vytvorený v meste. Vlani mala verejnosť takúto možnosť v Kremničke, tento rok priamo v širšom centre, v areáli plážového kúpaliska. O zasnežovaní a príprave projektu, sme vás informovali už začiatkom decembra.

Zasnežená plocha ale poslúži nielen na bežkovanie, ale aj sánkovanie, korčuľovanie či guľovanie. Projekt realizujú Záhradnícke a rekreačné služby mesta. Tie už v minulých rokoch spolu s ďalšími partnermi zaisťovali aj úpravu tratí pre bežecké lyžovanie na Králikoch, medzi Šachtičkami a Donovalmi či vo viacerých lokalitách v centre mesta.

Areál slávnostne otvorili v stredu popoludní, za účasti primátora Jána Noska, žiakov zo ZŠ Golianova a Športového gymnázia v Banskej Bystrici a členmi lyžiarskeho oddielu ŠKP Banská Bystrica a reprezentantmi z VŠC Dukla. Zotrvanie tejto zimnej atrakcie bude závislé od klimatických podmienok. Vstup pre verejnosť na zasneženú plochu s upravovanou 900-metrov dlhou bežeckou stopou, je voľný. Nájdete ju v areáli plážového kúpaliska zo strany od komplexu ZAaRES-u.