Poľnohospodársku sezónu v Banskobystrickom kraji už tradične otvoril obľúbený farmársky trh s bohatým sprievodným programom pod názvom Otváranie Banoša, ktorý v sobotu privítal areál SOŠ Pod Banošom.

Práve hostiteľská SOŠ Pod Banošom sa v regióne aktívne snaží udržiavať tradície nášho kraja v oblasti tradičného rozvoja vidieka, farmárčenia či potravinárstva. Spolu so samotnou školou podujatie organizovali aj Vidiecke partnerstvo Banskobystrického kraja, OZ Tradičná chuť regiónov Slovenska a Mesto Banská Bystrica.

Tamojšie „jarmoky“ sa na jar i na jeseň stali už obľúbenou zastávkou miestnych a lákajú aj čoraz viac farmárov či remeselníkov z celého kraja, ktorí prezentujú svoje výrobky a prácu, o ktoré je medzi ľuďmi veľký záujem.

Nielen regionálne farmárske produkty a remeselné výrobky, ale napríklad aj tradičné regionálne lákali k desiatkam stánkov. Nakupujúcim i hodujúcim pri tom aj tentokrát zahrala Ľudová hudba Jána Maka, vystúpil aj DFS Radosť. Návštevníci mohli ochutnať aj školské medové pivo či jahňacie špeciality. Pripravená bola aj detská škola varenia.

Najmä najmenší si však prišli na svoje aj pri výstave drobnochovateľov, ukážkach práce sokoliarov či včelárov, zajazdiť si tiež mohli na koňoch. Pripravené boly aj vyhliadkové lety balónom.