Vo sviatočný piatok sa v telocvični na Magurskej uskutočnil v 12. ročník turnaja v malom futbale Sásovan cup.

Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES) od roku 2016 prevzali tradíciu organizovania turnaju po zaniknutej Správe športových a telovýchovných zariadení mesta, ktorá tento turnaj založila v roku 2010 pre sásovské miniligové družstvá z nižších súťaží.

Na turnaji sa tentokrát predstavilo osem mužstiev, z toho hneď traja nováčikovia – Medojed, Enzo a Poslanci. Tímy boli rozdelené do dvoch skupín, následne prišli na rad súboje o umiestnenie.

Turnaj bol od začiatku veľmi vyrovnaný a hoci sa v skupinách nezrodila žiadna remíza, množstvo zápasov skončilo rozdielom jediného gólu. Na remízy prišlo až v zápasoch o umiestnenie, kde nielen v súboji o 5. miesto, ale aj vo finále museli rozhodnúť až pokutové kopy. Vo finálovom rozstrele uspelo Enzo, ktoré odsunulo na striebornú pozíciu domáci tím ZAaRES. Tretie miesto obsadil tím Wild Wolves, ktorý inkasoval na turnaji najmenej gólov, mal možno našliapnuté aj na lepší výsledok, no v semifinále ich tesne zdolali hráči ZAaRES-u. Vlci tak získali “len” pohár za 3. miesto, keď v súboji o bronz porazili tiež dobre hrajúceho stabilného účastníka turnaja Bistro u Katky.

V súboji o 5. miesto vyhral Medojed po penaltách nad stálicami turnaja ŠKP B200. Zápas o 7. miesto sa niesol v réžii Rytierov – juniorov z Banskej Štiavnice, ktorí predvádzali krásne ofenzívne divadlo počas celého turnaja, no doplatili na slabšiu defenzívu, kvôli ktorej museli bojovať až o predposlednú priečku. Na poslednom mieste na turnaji skončili Poslanci, ktorí však zaujali hrou pre radosť a určite z turnaja neodchádzali sklamaní.

Martin Majling, organizátor turnaja: „Som veľmi spokojný s účasťou, kvalitou i atmosférou na dvanástom ročníku Sásovan cupu. Síce mi trošku chýbali naši kamaráti a verný účastník FC Salve, no mali sme niekoľko nových tímov, čo ma veľmi potešilo. Keďže nám obhajca 1. FC DAN odriekol účasť, pár dní pred turnajom sme oslovili tím Enzo, ktorý nakoniec turnaj síce tesne, ale zaslúžene vyhral. Atmosféra na turnaji bola opäť priateľská a som rád, že stále zachovávame myšlienku turnaja – zahrať si zápasy pre radosť z futbalu a športu, čo je oveľa dôležitejšie ako samotné víťazstvo. Jediný smutný moment turnaja prišiel pri minúte ticha, ktorou sme si uctili pamiatku nášho kamaráta a dlhoročného hráča miniligy Matúša “Ciba“ Cibuľku.”