Počas predposledného májového víkendu sa odohralo ďalšie kolo súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu. V tradičnom sumári nájdete aj fotogalériu, a to hneď zo šiestich zápasov.

Simacek v súboji posledných dvoch zdolal IQ

V najvyššej skupine najvyššej súťaže sa odohral len jeden zápas, keďže Unios na plánovaný súboj so Skackavou nenastúpil. V sobotu na obed sa proti sebe v Jakube postavili Galacticos a Nemce 2012. Líder tabuľky si síce do 18. minúty vypracoval vedenie 6:2, ale hráči Nemiec 2012 dokázali do prestávky znížiť na prijateľných 7:6. V druhom polčase už ale Galacticos neinkasovali, pričom pridali ďalších 5 gólov a zvíťazili tak presvedčivo 12:6. O tretinu gólov lídra sa postaral Matej Považanec.

Hančurka si nepripísala svoju prvú jarnú výhru ani na siedmy pokus, keď v 2. kole nadstavbovej časti 1. ligy podľahla tímu 1. FC DAN. Novým lídrom prostrednej skupiny je Lazio, ktoré po výhre vo vzájomnom súboji preskočilo v tabuľke mužstvo Bianconeri. V spodnej skupine sa v sobotu popoludní stretli dva posledné tímy tabuľky. V úvode zápasu sa presadili obe mužstvá, ale zvyšok prvého polčasu patril Simaceku, ktorý si v prvej 25-minútovke vypracoval vedenie 4:1. V druhom dejstve zas zabralo IQ, ktoré znížilo na rozdiel jediného gólu, no vytúžený vyrovnávajúci zásah už nepridalo. Z duelu Simacek – IQ vám prinášame aj fotogalériu, rovnako ako aj z druhého stretnutia spodnej skupiny, v ktorom FC Nemce porazili Slovenskú Ľupču.

1. liga – 2. kolo nadstavbovej časti – Jakub

Skupina o 1. až 5. miesto

Skackavá – Unios 5:0 kontumačne

Galacticos – Nemce 2012 12:6 (7:6)

Góly: M. Považanec 4, F. Kaľavský 3, R. Greško 2, N. Pollak 2, P. Tužinský – S. Václavík 2, I. Varga 2, S. Ježík, M. Blaško. ŽK: M. Blaško (Nemce 2012)

Bianconeri – Lazio 4:7 (3:2)

Góly: M. Meňuš, L. Berec, T. Pažout, P. Zehnal – P. Širka 3, P. Reptiš 2, J. Medveď ml., L. Ševčík

Skupina o 10. až 13. miesto

FK 98 Slovenská Ľupča – FC Nemce 3:5 (3:4)

Góly: M. Stanko 2, M. Vaňo – D. Kiedžuch 2, J. Jamriška, M. Janovec, M. Sitarčík. ŽK: L. Kamenský (FC Nemce)

Simacek – IQ 4:3 (4:1)

Góly: M. Cibulka 2, J. Budaj, R. Zima – M. Tučnák, E. Šulko, P. Kvaltíny. ŽK: R. Zima (Simacek)

Dream Team naďalej na čele, Riečka s cenným skalpom Vlkanovej

Aj v 2. lige sa v Jakube odohralo 2. kolo nadstavbovej časti. V skupine o 1. až 6. miesto pútal pozornosť súboj prvého Dream Teamu s tretím ŠKP B200, ktorý začal úvodným výkopom v piatok o 19.30 h. Líder tabuľky viedol po čistom hetriku Ondreja Zeleňanského v úvode druhého polčasu 3:0. Hráčom ŠKP B200 sa následne podarilo znížiť už len na rozdiel 2 gólov. Dream Team je tak naďalej jediným tímom naprieč všetkými súťažami, ktorý ešte v sezóne 2021/2022 nenašiel premožiteľa.

Za zápas kola sme označili duel medzi dovtedy štvrtou Riečkou a druhým Požiarnikom Vlkanová. Do vedenia išla vždy Riečka a hoci Požiarnik pravidelne reagoval, posledný a víťazný gól patril Riečke, ktorá tak poskočila na tretiu priečku. Mladosť prehrávala s Erimou „98“ po prvom polčase o jediný gól, ale druhé dejstvo už ovládla a aj vďaka 4 gólom Filipa Samsona zvíťazila pohodlne 12:7. Z tohto duelu vám prinášame aj niekoľko fotografií, rovnako ako zo súboja 3PE so Sosaurusom, v ktorom mal navrch prvý menovaný celok.

2. liga – 2. kolo nadstavbovej časti – Jakub

Skupina o 1. až 6. miesto

Riečka – TJ Požiarnik Vlkanová 6:5 (2:2)

Góly: S. Srnka 3, B. Halupka 2, I. Širka – I. Šteiniger 2, M. Piecka, M. Kováč, E. Ivanič

Dream Team – ŠKP B200 4:2 (2:0)

Góly: O. Zeleňanský 3, J. Štubian – R. Nehéz, M. Ondrejka

Mladosť BCF – Erima „98“ 12:7 (3:4)

Góly: F. Samson 4, M. Čief 3, M. Mišány 2, J. Čief 2, M. Mišány st. – R. Štefanišin 4, M. Vozár 2, R. Olejník

Pingoši – Aquadux 15:4 (7:3)

Góly: P. Libič 4, M. Potančok 3, P. Zemko 2, A. Duriš 2, M. Štefanka 2, R. Vaterka, B. Korim – M. Štaudner 2, S. Caban, P. Stano

Joga Bonito – EFCE Brocak 3:1 (1:0)

Góly: O. Longauer 2, D. Kaňuk – M. Šimko

3PE – Sosaurus 9:3 (6:1)

Góly: M. Porubský 3, L. Jeziorski 2, T. Bielik 2, P. Bállek, T. Búš – Á. Ibos 2, M. Barta. ŽK: M. Barta (Sosaurus)

Fončorda uspela proti ANK Pegi, Ajax remizoval s Helliusom

Na úvod 12. kola 3. A ligy sa v Nike aréne pod fakultou UMB na Tajovského stretol šiesty Hellius so štrnástym Ajaxom. Do piatkového stretnutia s úvodným výkopom o 17.30 h vstúpil lepšie outsider, ktorý si zakrátko vypracoval trojgólový náskok a po polčase napokon viedol 3:5. V druhom polčase mal navrch Hellius, ktorý prehrával už 3:6, no vďaka čistému hetriku Mareka Zemka vydoloval aspoň bod.

Fotografie vám prinášame z dvoch sobotných duelov 12. kola 3. A ligy. Prvý z nich priniesol 16-gólovú prestrelku. V nej uspela Fončorda, ktorá tak predbehla v tabuľke svojho súpera. ANK Pegi nestačili na bodový zisk ani 4 góly Mareka Tomčíka. Fončorda zas našla vo svojich radoch až troch strelcov hetriku. Následne si líder tabuľky FK Plus poradil s Alcatrazom, keď sa mohol spoľahnúť na dvoch hetrikových strelcov – Jána Štubiana a Filipa Medveca.

3. A liga – 12. kolo – Nike aréna

Hellius – Ajax 6:6 (3:5)

Góly: M. Zemko 3, M. Horňák 2, D. Eperješi – L. Dvorský 3, Rób. Sečkár 2, Rom. Sečkár. ŽK: J. Čupka – M. Bacúlik. ČK: J. Čupka (Hellius)

Sparta – Zlepenec 5:8 (2:4)

Góly: A. Rusnák 2, A. Garaj, D. Jablonský, S. Škuta – A. Slobodník 4, R. Bartelt 3, L. Nemec. ŽK: A. Rusnák (Sparta). ČK: M. Kováčik (Zlepenec)

PSK – Starí páni 5:1 (2:1)

Góly: J. Pavlík 2, M. Čavoj, O. Zrubák, E. Kruppa – J. Strelec

FC Banda – Ateeray 2:3 (1:1)

Góly: A. Kazachek, K. Sinyelnikov – F. Samson, P. Mažgut, P. Rončak

FC Fončorda – ANK Pegi 10:6 (3:2)

Góly: M. Chovan 3, M. Riečan 3, L. Winter 3, M. Engler – M. Tomčík 4, F. Laksik, T. Handzuš

FK Plus – Alcatraz 7:3 (4:1)

Góly: J. Štubian 3, F. Medvec 3, V. Debnár – P. Poljovka 2, A. Bondarchuk

Partizán BB – AC Tornádo 12:3 (7:0)

Góly: Mich. Lakomčík 5, S. Pepinovic 5, L. Koppa, J. Krišanda – M. Zrubák 2, M. Mokrý

Enzo porazilo Juniperus, Amatéri otočili zápas s Arsenalom

Na Tatranskej sa v piatok a v sobotu odohralo 12. kolo 3. B ligy. Na úvod si Enzo poradilo s Juniperusom, ktorému nepomohli ani 4 góly Vladimíra Túryho. Následne sa o obrat kola postarali Amatéri, ktorí po 25 minútach prehrávali s Arsenalom 0:2, no 6 gólmi v druhom polčase otočili zápas vo svoj prospech, pričom hetrikom sa prezentoval Martin Porubský.

V sobotu zas Bezvetrie v 19-gólovej prestrelke vyhralo nad Ortotechom, pričom vo svojich radoch našlo aj strelca kola Andreja Čilíka, ktorý sa postaral o 6 kúskov. Líder tabuľky Gunners si pripísal desiatu výhru v sezóne, keď aj vďaka 5 presným zásahom Richarda Reptiša deklasoval Adrenalín.

3. B liga – 12. kolo – Tatranská

FC Juniperus – Enzo 5:7 (1:3)

Góly: V. Túry 4, M. Blaško – R. Halaj 2, T. Žaloudek 2, T. Černík, R. Môcik, S. Knižka

FK Amatéri – Arsenal FC 6:2 (0:2)

Góly: M. Porubský 3, B. Krsko 2, M. Repčín – T. Bartošík, R. Latta. ŽK: M. Porubský, B. Krsko – L. Potančok, O. Riša

Nulová šanca – Viking Stavanger 8:3 (4:1)

Góly: A. Šimiak 2, P. Dobrota 2, R. Petráň, P. Daubner, L. Melaga, T. Murgaš – S. Bálint 3. ŽK: A. Šimiak (Nulová šanca). ČK: R. Keliar (Viking Stavanger)

FC Salve – Atak 3:9 (1:2)

Góly: M. Buzák, I. Uhrik, M. Fečko – L. Berec 4, R. Oravec 2, M. Tuček 2, V. Almáši

Gunners – Adrenalín 7:1 (5:0)

Góly: R. Reptiš 5, D. Geist, D. Matis – M. Paulik

FC Ortotech – Bezvetrie 6:13 (3:7)

Góly: P. Potančok 2, E. Muránsky 2, P. Pinter, I. Sakál – A. Čilík 6, A. Kostur 2, I. Marko 2, D. Ďurič 2, J. Orovčík

FC Medojed – BuK VL 1:3 (1:1)

Góly: J. Rosinský – J. Beňak, M. Huťka, M. Kapusta. ŽK: J. Ťakuš (BuK VL)

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 277 gólov (priemer 11 gólov na zápas)

Najlepší strelec: Andrej Čilík (Bezvetrie – 3. B liga) – 6 gólov

Najviac gólov: 2. liga – Mladosť BCF – Erima „98“ 12:7 (3:4), Pingoši – Aquadux 15:4 (7:3), 3. B liga – FC Ortotech – Bezvetrie 6:13 (3:7)

Najmenej gólov: 2. liga – Joga Bonito – EFCE Brocak 3:1 (1:0), 3. B liga – FC Medojed – BuK VL 1:3 (1:1)

Zápas kola: 2. liga – Riečka – TJ Požiarnik Vlkanová 6:5 (2:2)

Obrat kola: 3. B liga – FK Amatéri – Arsenal FC 6:2 (0:2)

Prekvapenie kola: 3. A liga – Hellius – Ajax 6:6 (3:5)

Debakel kola: 2. liga – Pingoši – Aquadux 15:4 (7:3)

Sumár predchádzajúceho kola nájdete tu. Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.