Okrem Štadióna SNP na Štiavničkách, ktorý sa stane Národným atletickým štadiónom a znovu má byť i domovom seniorského tímu futbalistov MFK Dukla, prechádza prestavbou aj ďalší vonkajší štadión v meste.

Futbalové ihriská v Radvani sa menia na mestský mládežnícky futbalový štadión. Banskobystrickí poslanci vyčlenili prvé prostriedky na výstavbu mládežníckeho tréningového futbalového centra v Radvani ešte v roku 2017.

Dotáciu na projekt neskôr poskytla aj vláda. Zámer sa v postupe času upravoval a aktualizovaný projekt mesto prezentovalo na jar 2020.

S prestavbou zastaralého futbalového areálu, ktorý pred pätnástimi rokmi napríklad hostil zápasy Kremničky v druhej najvyššej futbalovej súťaži, sa začalo v lete. Celková investícia predstavuje podľa zmluvy s dodávateľmi sumu cez 3-milióny eur.

„Pri výkopových prácach nastal problém s neevidovanými inžinierskymi sieťami, a preto bolo potrebné zrealizovať ich prekládku, čo mierne narušilo harmonogram,“ informovala banskobystrická samospráva v ostatnom vydaní Radničných novín.

Nový štadión by mal začať slúžiť svojmu účelu v lete 2021. Tribúny štadióna s umelou trávou a umelým osvetlením, by mali poňať približne 1500 divákov. Slúžiť má prioritne pre mládežnícke zápasy.