Obľúbený dedinský futbal je späť. Počas posledného júlového víkendu sa futbalové mužstvá z okolia Banskej Bystrice predstavili v 1. kole Slovenského pohára. V našom sumári nájdete aj fotogalériu z duelu Hrochoť – Medzibrod.

V sobotu 30. júla sa v Selciach stretol domáci šiestoligista so štvrtoligistom zo Šalkovej. Po polhodine hry sa ujali vedenia domáci zásluhou Filipa Galka. Stav 1:0 platil až do 81. minúty, kedy vyrovnal na 1:1 Matej Pánik. Útočník Šalkovej sa stal napokon hrdinom hostí, keďže v 85. minúte svojím druhým gólom zavŕšil obrat. Do 2. kola tak postúpila favorizovaná Šalková.

FK Selce – FK Šalková 1:2 (1:0)

Góly: 30. Galko – 81. a 85. Pánik. ŽK: 72. Riša – 39. Mikulec. Diváci: 250

Piatoligová Banská Štiavnica hostila v sobotu účastníka Majstrovstiev regiónu (IV. liga) zo Zvolena, za ktorý nastúpili aj bývalí hráči MFK Dukla – Ján Nosko, Patrik Vajda, Matej Starší a Gabriel Snitka. Za 90 minút hry sa ani jeden tím gólovo nepresadil a o postupujúcom tak rozhodli penalty. Z bieleho bodu boli presnejší domáci, ktorí vyhrali pokutové kopy 4:2 a vyradili tak Zvolen v 1. kole.

FK Sitno Banská Štiavnica – MFK Zvolen 0:0 (0:0), 4:2 na penalty

ŽK: 38. Barák – 35. P. Vajda, 61. Kalmár. Diváci: 150

Čerstvý piatoligista zo Slovenskej Ľupče vycestoval v nedeľu na ihrisko šiestoligového Švošova, kde po prvom polčase prehrával najtesnejším rozdielom. Krátko po zmene strán inkasovali Ľupčania po druhýkrát, na čo zareagovali v 61. minúte gólom Petra Lakomčíka do ľavého dolného rohu brány domácich z pokutového kopu. Obrat sa však nekonal. Švošov si už zakrátko prinavrátil dvojgólové vedenie a v 81. minúte zvýšil na konečných 4:1. Slovenská Ľupča tak vypadla v 1. kole.

OŠK Švošov – OFK Slovenská Ľupča 4:1 (1:0)

Góly: 23. a 63. Vrlík, 47. Vajdel, 81. Dauda – 61. Lakomčík (pen.). ŽK: 63. Vrlík – 80. Foltáni. Diváci: 150

Šiestoligová Hrochoť privítala v nedeľu piatoligový Medzibrod. Hostia hrali od 37. minúte v početnej prevahe po druhej žltej karte Jána Uhliara. V 54. minúte sa však sily na ihrisku vyrovnali, keď Maté Holko zastavil loptu úmyselne rukou mimo šestnástky pri gólovej príležitosti domácich. Mrzieť ho to však nemuselo, keďže za 90 minút hry gól nepadol a Medzibrod zvládol dramatický penaltový rozstrel lepšie. Z tohto stretnutia vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

ŠK Hrochoť – TJ Sokol Medzibrod 0:0 (0:0), 6:7 na penalty

ŽK: 29. J. Uhliar, 44. T. Uhliar – 17. Pipich, 29. Tréger. ČK: 37. J. Uhliar (po druhej ŽK) – 54. Holko. Diváci: 150

Priechod hostil v nedeľu v súboji dvoch šiestoligistov z rozdielnych skupín mužstvo Tomášoviec. Domáci sa v stretnutí predkola Slovnaft Cupu ujali vedenia v 28. minúte zásluhou Martina Štulajtera. Hostia v 53. minúte vyrovnali, no už v 57. minúte prinavrátil Priechodu vedenie svojím druhým presným zásahom Martin Štulajter. Hráči Tomášoviec však dokázali v 74. minúte vyrovnať aj po druhýkrát a napokon aj postúpiť, keďže v penaltách boli úspešnejší.

OFK 1950 Priechod – TJ Slovan Tomášovce 2:2 (1:0), po penaltách postúpili Tomášovce

Góly: 28. a 57. M. Štulajter – 53. Mišo, 74. Nilaš. ŽK: 82. Rakyta – 66. Mišo, 67. Mészáros. Diváci: 150

Program ďalších zápasov 1. kola Slovnaft Cupu – kluby z Banskej Bystrice a okolia