Uplynulý víkend priniesol na zelených trávnikoch v Banskej Bystrici a okolí ďalšie kolo nižších futbalových súťaží. V tradičnom sumári nájdete aj fotogalérie z derby stretnutí Šalková – Zvolen a Slovenská Ľupča – Sásová.

Rakytovce s prvou jarnou prehrou, Podkonice deklasovali Kováčovú

Mužstvo Rakytoviec vycestovalo v rámci 21. kola tretej ligy do Krásna nad Kysucou, kde si proti trinástemu celku tabuľky verilo na plný bodový zisk. Domáci však otvorili skóre v 26. minúte a následne už najtesnejšie vedenie ubránili, hoci hrali po červenej karte zo 45. minúty v početnej nevýhode. Jedným z viacerých derby víkendového programu bol súboj medzi Kováčovou a Podkonicami. Hosťom vyšiel na výbornú záver prvého a úvod druhého polčasu, keď skórovali v rozmedzí 45. a 55. minúty trikrát, pričom skóre otváral Patrik Gajan a dva presné zásahy si pripísal Dávid Selecký. V 90. minúte ešte upravil stav na konečných 0:4 Matúš Lichý.

Šalková zdolala v derby Zvolen, Badín remizoval

Štvrtá liga ponúkla v sobotu derby medzi Šalkovou a Zvolenom, z ktorého vám prinášame aj fotogalériu. Oba celky dovtedy na jar neprehrali a o túto sériu napokon prišiel Zvolen. O jediný gól stretnutia sa totiž už v 7. minúte postaral Tomáš Mikulec. Vo zvyšnom priebehu derby vytiahol hlavný arbiter sedem žltých kariet. Šalková vďaka výhre najtesnejším rozdielom poskočila na šiestu priečku.

V sobotu sa v rámci 19. kola štvrtej ligy odohral aj šláger medzi druhým Badínom a tretím Poltárom. Domácich poslal do vedenia už v 3. minúte Andrej Urgela. Hostia odpovedali v 19. minúte zásahom Berkyho. Vo zvyšnom priebehu stretnutia už hráči Badína ani Poltára neskórovali. Badín si tak udržal jarnú sériu bez prehry. Opäť sa darilo Medzibrodu, ktorý vďaka gólovej koncovke Dušana Matisa z 5. minúty zdolal doma Málinec a pripísal si tak tretiu výhru v rade.

Selčiansky jarný valec sa zasekol, Jakub dal zabrať výsledkovej tabuli

Veľkú pozornosť pútali aj piatoligové stretnutia. V rámci 19. kola sa v nedeľu odohralo derby medzi Slovenskou Ľupčou a Sásovou, z ktorého vám prinášame aj fotogalériu. Hostia išli do vedenia už v 7. minúte zásluhou Olivera Ďurtu. V 36. minúte zdvojnásobil vedenie Sásovej Jakub Mádel a po polčase sa tak zdalo, že Ľupčania zaknihujú tretiu prehru v rade. Domáce mužstvo sa však nevzdalo a gólmi Tomáša Klinca a Samuela Ternuščáka z 67. a 74. minúty vyrovnalo na konečných 2:2.

Po Ľupči si vylámali zuby na Dobrej Nive aj Selce, ktoré doma šokujúco podľahli poslednému celku tabuľky najtesnejším rozdielom a prišli tak o jarnú šnúru bez prehry. Po debakli 8:0 v Hliníku nad Hronom sa vzchopil Jakub, ktorý doma rozstrieľal Hontianske Nemce 13:0. Až šesť gólov vsietil Miloš Mišány, hetrik pridal Michal Čief a z penalty skóroval aj brankár Pavol Pecho. Hrochoť nenadviazala na tri výhry v rade a v Hliníku nad Hronom prehrala rozdielom triedy.

Priechod prehral v Braväcove

V 19. kole I. triedy sa v sobotu odohral šláger, v ktorom piate Braväcovo hostilo štvrtý Priechod. Domáci otvorili skóre v 68. a v 75. minúte zvýšili na 2:0. Keďže Priechod neskóroval, zo zisku troch bodov sa vďaka dobrej pasáži v druhom polčase radovalo Braväcovo. Na čele tabuľky je naďalej s rovnakým počtom bodov Osrblie a Hronec, keďže oba celky potvrdili v poslednom kole rolu favorita. Tretí Tatran Čierny Balog odišiel z Ľubietovej len s bodom, hoci otvoril skóre už v 5. minúte vďaka hlavičke Rudolfa Štulajtera. Baník odpovedal v 82. minúte, keď Frederik Sauka našiel výbornou prihrávkou z vlastnej polovice presne zakončujúceho spoluhráča.

Tajov nedal šancu Mičinej, opäť sa darilo aj Riečke

Tajov vyhral v nedeľu na ihrisku Mičinej už desiaty zápas v rade. Na výhre 0:7 sa podieľal štyrmi presnými zásahmi najlepší strelec II. triedy Filip Samson. Formu má aj Riečka, ktorá v rámci 21. kola najnižšej súťaže vyhrala piatykrát v rade, tentokrát jednoznačne 1:6 na pôde Pohronskej Polhory. Malachov neprehral už 14 zápasov v rade, keď v nedeľu remizoval na ihrisku Balážov po 6-gólovej prestrelke. Staré Hory uštedrili kanára Michalovej a Dúbravica si doma poradila s Harmancom.