Uplynulý víkend priniesol 3. kolo nižších futbalových súťaží, v rámci ktorého sme mohli byť svedkami niekoľko derby stretnutí. Zatiaľ sa darí nováčikom, pričom Ľubietová, Slovenská Ľupča ani Podkonice ešte neprehrali. Prinášame vám sumár nižších súťaží s fotogalériou z derby Ľubietová – Strelníky.

Dukla otočila zápas v Košiciach, Podbrezová prišla o vedenie proti Skalici

V piatkovom súboji Košíc s Duklou patril úvod zápasu domácim, ktorí hostí okamžite zatlačili. Ofenzívna aktivita sa Košičanom vyplatila v 14. minúte, keď sa do protiútoku dvoch proti brániacemu Migaľovi dostal Mölvadgaard, ktorý prihral Cortésovi a ten trafil odkrytú bránu. Mužstvo Banskej Bystrice tak vstupovalo do druhého dejstva s jednogólovým mankom.

Tréner Dukly Stanislav Varga poslal na trávnik Davida Depetrisa, ktorý v 65. minúte potvrdil bohaté skúsenosti a skvelý výber miesta v šestnástke. Depetris vyrovnával na 1:1 hlavou po Polievkovom skvelom centri z ľavej strany aj s prispením domáceho obrancu Gonzáleza. Mužstvo Banskej Bystrice tento gól nakopol. V 71. minúte sa Polievkovi podarilo vniknúť do pokutového územia, kde kapitána Dukly fauloval Novák. Loptu si na biely bod postavil Depetris a Argentínčan so slovenským pasom prestrelil Šemrinca, ktorý takmer penaltu chytil. Dukla tak v druhom polčase otočila zápas a v Košiciach vyhrala.

Podbrezová chcela v piatok na domácom štadióne potvrdiť tri body zo Žiaru nad Hronom z derby proti Dukle. Železiari proti Skalici aj vyhrávali, keď v 25. minúte premenil pokutový kop Roland Galčík. Hostia odpovedali rovnakou mincou na začiatku druhého polčasu, keď sa taktiež z bieleho bodu presadil Šebesta. Po vyše hodine hry už vyhrávali Skaličania, keď ich do vedenia poslal Baumgartner. V závere stretnutia ešte poistil výhru hostí svojím druhým gólom v zápase Šebesta. Ďalšie vzájomné zápasy favoritov na postup tak jasne ukázali, že boj o miestenku vo Fortuna lige bude poriadne napínavý.

Nováčik z Podkoníc naďalej stopercentný

S výnimkou vypadnutia zo Slovnaft Cupu zažívajú zatiaľ skvelý úvod sezóny hráči Podkoníc, ktorí neboli v nedeľu doma proti Martinu favoritmi, no aj tak dokázali silného súpera jasne prevýšiť. Ani nie po polhodine hry viedol nováčik už 3:0, keď postupne skórovali Róbert Dlhoš, Martin Sedliak a Adam Kostúr. Na 3:1 sa síce gólom do šatne podarilo znížiť Jasenovskému, no domáci pridali v závere druhého dejstva zásahy Martina Boboka a Andreja Čilíka. Podkonice tak deklasovali Martin 5:1.

Darilo sa aj ďalším dvom treťoligistom z okolia Banskej Bystrice. Rakytovce položili základy úspechu na pôde Oravského Veselého už v prvej polhodine hry, keď najprv v 13. minúte otváral skóre Vladyslav Marchuk a v 27. minúte zdvojnásobil vedenie hostí Jaroslav Vavák. Napriek gólu Boďu z 54. minúty na 1:2 sa Rakytovciam podarilo ubrániť tesné vedenie a vybojovať ďalšie tri body. Rovnakým výsledkom vyhrala aj Kováčová, ktorá od 15. minúty prehrávala proti Čadci 0:1 po góle Tvrdého. Domácim sa ale v závere podarilo otočiť výsledok. Hrdinom Kováčovej bol Erik Hric, ktorý najprv v 78. minúte vyrovnal na 1:1 a o 5 minút neskôr premenil penaltu, čím rozhodol o výhre svojho mužstva.

Badín pokračuje bez straty bodu, Medzibrod porazil Zvolen

Pre futbalových priaznivcov z regiónu bol v IV. lige najzaujímavejší súboj Medzibrod – Zvolen. V ňom išli do vedenia v 26. minúte po góle Richarda Šípku domáci. Cez polčas si neudržal nervy na uzde Zvolenčan Štefan Sudimák, ktorý za svoje slová smerujúce k hlavnému arbitrovi videl červenú kartu mimo ihriska. Medzibrod využil presilovku hneď v úvode druhej 45-minútovky gólom Dušana Matisa. V 82. minúte sa sily na ihrisku vyrovnali po vylúčení Piačeka. Domáci si napriek tomu výhru postrážili, k čomu im dopomohol aj vlastný gól Samuela Telúcha v samom závere. Z tohto šlágra sme vám priniesli samostatnú fotoreportáž.

Badín je aj po troch kolách naďalej stopercentný. Proti Príbelciam mu v sobotu vyšli najmä závery polčasov. Na konci prvého dejstva išli domáci do vedenia 2:0 po góloch Lukáša Laksíka a Filipa Rafanidesa. Strelec druhého gólu Badína v 86. minúte ešte spečatil stav stretnutia na konečných 3:0. Po prvýkrát v štvrtoligovej sezóne naopak prehrala Šalková, ktorá doma podľahla Hajnáčke najtesnejším rozdielom.

Slovenská Ľupča aj Selce vyhrali po štyroch strelených góloch

Nováčik V. ligy skupiny C zo Slovenskej Ľupče je po troch kolách na prvom mieste, keď naposledy zdolal v repríze 1. kola Slovnaft Cupu Hontianske Nemce opäť, tentokrát 4:0. Hetrik zaznamenal Patrik Foltáni, strelecky sa presadil aj Ivan Pipich. Štyri góly zaznamenali aj Selce, aj keď dva z nich boli vlastné. Hliník nad Hronom išiel v 21. minúte do vedenia, no už o tri minúty na to vyrovnal Lukáš Ríša. Nasledovali spomínané dva vlastence a gól Jakuba Kľačana z 85. minúty. Sásová prehrala v Brezne a zatiaľ bez bodu je Jakub, ktorý vonku nestačil na Dudince.

Derby v prospech nováčika, Lučatín deklasoval Valaskú

Derby medzi Ľubietovou a Strelníkmi nepriniesol atraktívny futbal. Úroveň zápasu naopak pripomínala skôr II. triedu. Tri body napokon získala Ľubietová, o ktorej výhre rozhodol v 73. minúte pred bránou hostí po Zeleňanského prízemnom centri z ľavej strany kapitán Andrej Šimko. Z tohto derby vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Lučatín si pripísal prvú výhru v sezóne, keď na domácom trávniku zdolal vysoko 5:0 Valaskú. V prvom polčase sa dvakrát presadil Ján Ďurčík. V záverečnej 20-minútovke zápasu prikrášlili výsledok v prospech Lučatína Ondrej Turčan, Peter Vančo a Jozef Bubenka. Darilo sa aj Ponikom, ktoré zvíťazili na pôde Beňuša 0:4. Priechod stratil prvé body po tom, čo mu Tatran Čierny Balog uštedril porážku rozdielom triedy. Hronec rozstrieľal Brusno 6:2.

Riečka vyhrala derby po gólovej prestrelke

Lákadlom 3. kola v II. triede bolo nedeľné derby Riečka – Tajov. Domáci sa ujali vedenia už v 2. minúte gólom Igora Knoppa. V 15. minúte zvyšoval na 2:0 Peter Spišiak, na čo hostia z Tajova odpovedali v 34. minúte gólom Filipa Samsona z pokutového kopu. O minútu na to však prinavrátil Riečke dvojgólové vedenie svojím druhým presným zásahom Spišiak. V 55. minúte to bolo už 4:1 pre domácich, keď sa do listiny strelcov zapísal aj Branislav Halupka. Tajov už len korigoval stav stretnutia zásahom Martina Janíka zo 74. minúty.

Aj ďalšie zápasy 3. kola II. triedy priniesli množstvo gólov. Harmanec uštedril kanára Hiadľu. Rezerva Šalkovej vyhrala na ihrisku Pohronskej Polhory presvedčivo 2:5. Prvú výhru v sezóne si pripísal Malachov, ktorý zdolal vonku Dúbravicu jednoznačne 0:4. Až desať gólov priniesol súboj Mičinej s Hornými Pršanmi, keď sa z triumfu 6:4 radovalo domáce mužstvo. B-tím Tatrana Čierny Balog v ďalšej prestrelke tohto kola porazil Staré Hory 4:3.