Futbalisti banskobystrickej Dukly sa už v piatok od 17.00 h predstavili na štadióne ambicióznych Košíc. Zverenci trénera Stanislava Vargu chceli v stretnutí 4. kola II. ligy odčiniť poslednú prehru z derby proti Podbrezovej.

Kormidelník Dukly Varga urobil oproti poslednému zápasu v základnej zostave tri zmeny, pričom do brány sa po prvýkrát v sezóne postavil Nôta a svoj prvý štart v základe si pripísal Jurčišin. Úvod zápasu patril Košičanom, ktorí okamžite hostí zatlačili. V 7. minúte sa musel mať Nôta na pozore po Pačindovom rohu a následnej hlavičke Gonzáleza na Pavúka, ktorý zblízka trestuhodne minul pravú žrď brány hostí. Krátko na to mieril nepresne hlavou po ďalšom rohovom kope Mölvadgaard. Ofenzívna aktivita sa Košičanom vyplatila v 14. minúte, keď sa do protiútoku dvoch proti brániacemu Migaľovi dostal Mölvadgaard, ktorý prihral Cortésovi a ten trafil odkrytú bránu.

Domáci boli aj po góle v útoku aktívnejší. V 19. minúte posunul Cortés loptu na ľavé krídlo Pavúkovi, ktorý z dobrej pozície ešte hľadal spoluhráčov a lopta sa od strelca prvého gólu odrazila mimo Nôtovej brány. Hráči Dukly sa nedostávali k streleckým príležitostiam a tak to Willwéber v 29. minúte skúsil z veľkej diaľky, no strele stredopoliara hostí chýbala potrebná razancia. V 36. minúte zas musela domáca obrana riešiť Polievkovu prihrávku pred bránu z ľavého krídla. V závere prvého polčasu si Bystričania vypracovali prvú vážnejšiu príležitosť, keď Polievka odcentroval z pravej strany, lopta sa dostala k Richtárechovi, ktorý sa tiesnený nedostal k zakončeniu a následne si pádom penaltu nevypýtal.

Mužstvo Banskej Bystrice vstupovalo do druhého dejstva s jednogólovým mankom. Hostia tak prirodzene museli zvýšiť aktivitu v ofenzíve. V 55. minúte našiel Slaninka z ľavého krídla v šestnástke Šulca, ktorý ešte priťukol loptu Polievkovi a jeho nádejnú strelu zblokoval domáci obranca. Po následnom rohu Dukly sa Košičania dostali do protiútoku a dobrú prihrávku Cortésa na Nováka zachytil v poslednej chvíli Pišoja. V 59. minúte mali hostia k dispozícii priamy kop z dobrej pozície, no Polievka vystrelil len nad Šemrincovu bránu.

Medzitým poslal Stanislav Varga na trávnik Davida Depetrisa, ktorý v 65. minúte potvrdil bohaté skúsenosti a skvelý výber miesta v šestnástke. Depetris vyrovnával na 1:1 hlavou po Polievkovom skvelom centri z ľavej strany aj s prispením domáceho obrancu Gonzáleza. Mužstvo Banskej Bystrice tento gól nakopol. V 71. minúte sa Polievkovi podarilo vniknúť do pokutového územia, kde kapitána Dukly fauloval Novák. Loptu si na biely bod postavil Depetris a Argentínčan so slovenským pasom prestrelil Šemrinca, ktorý takmer penaltu chytil. V závere zápasu sa Košičanom nedarilo vypracovať si potrebnú gólovú príležitosť. Aktívny bol najmä Pačinda, no jeho strelecké pokusy nemierili medzi tri žrde. Mužstvo Dukly si tak tesné vedenie postrážilo a na východe Slovenska získalo cenné tri body.

II. liga – 4. kolo – 13.08.2021 – Štadión Lokomotívy v Čermeli – Košice

FC Košice – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:0)

Góly: 14. Cortés – 65. a 73. (PK) Depetris. ŽK: 25. Jakúbek – 90. Pišoja. Stretnutie sledovalo 1170 divákov.

Zostava FC Košice: Šemrinec – M. Novák (75. Kim), Kavka (C), González, Pavúk (75. Gladiš) – Gallovič, Jakúbek (82. Jung), Karaš (64. Václav) – Pačinda, Mölvadgaard, Cortés (64. Gáll)

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Slaninka, Kupčík, Pišoja, Migaľa – Richtárech, Willwéber (68. Prikryl), B. Ľupták – Polievka (C) (87. Uhrinčať), Šulc, Jurčišin (58. Depetris)

3 0 0 3 2:10 0

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia v Žiari nad Hronom, kde v sobotu 21. augusta o 16.30 h privítajú v rámci 5. kola II. ligy FC ŠTK 1914 Šamorín.