Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v sobotu 7. augusta privítali na štadióne v Žiari nad Hronom mužstvo Podbrezovej. Šláger 3. kola druhej futbalovej ligy prinieslo gólové hody v prvom polčase. V druhom dejstve si výhru v derby vybojovali hostia.

Ešte pred samotným zápasom prebehla gratulácia Štefanovi Rusnákovi, asistentovi trénera banskobystrickej Dukly, k okrúhlym 50. narodeninám. O ďalší zaujímavý predzápasový moment sa postarali samotní hráči, ktorí držali pri nástupe v rukách transparent s nápisom „Za šport bez podmienok!“.

Podbrezová sa ujala vedenia už v 3. minúte, kedy Galčík rozhýbal obranu Dukly a presnou strelou po trávniku prekonal Hrušku, ktorý inkasoval po prvýkrát v sezóne. Hostia si vypracovali ďalšiu nebezpečnú príležitosť v 11. minúte po Kováčikovej nebezpečnej prihrávke z pravej strany šestnástky pred bránu, kde defenzíva Dukly odvrátila loptu na roh. Dukla odpovedala na prvý gól súpera v 16. minúte. Po faule na Hanesa mali domáci k dispozícii štandardku z pravej strany, ktorú zahral Polievka centrom pred bránu, kde Šulc na prednej žrdi vyrovnal na 1:1.

Krátko na to sa zverencom Stanislava Vargu podarilo zavŕšiť obrat. Richtárech z osi ihriska našiel na ľavom krídle voľného Hanesa, ktorý si dobre prebral loptu a následne nekompromisne vypálil do bližšieho horného rohu Ludhovej brány. Devätnásťročný záložník Dukly mohol o dve minúty na to pridať ku gólu aj asistenciu, keď vysunul skvelou prihrávkou za obranu Polievku, ktorý bol ale hosťujúcim obrancom vytlačený z dobrého streleckého uhla.

Po polhodine hry bol stav opäť vyrovnaný. Po centri z ľavej strany sa ofenzívny hráč Podbrezovej Pavúk ocitol sám pred Hruškom a aj keď prvé zakončenie brankár Dukly na čiare vyrazil, z následnej dorážky sa už Pavúk nemýlil. Diváci v Žiari nad Hronom boli v 35. minúte svedkami kuriózneho mementu. Po chybe v komunikácii medzi Migaľom a Hruškom obranca domácich nechcene prekonal hlavičkou brankára Dukly a nebezpečne smerujúcu loptu zastavila až ľavá tyč Hruškovej brány. Tesne pred prestávkou mohli ísť Bystričania opäť do vedenia po tom, čo Willwéber vysunul do šance Hanesa, ktorý z hranice pokutového územia napálil loptu len do vybiehajúceho Ludhu.

Po divokom prvom polčase sa hra v úvode druhej 45-minútovky upokojila. Hruška musel síce riešiť strelu hostí smerujúcu pod brvno, no tomuto pokusu chýbala razancia. Takmer po hodine hry sa na opačnej strane ihriska dostal po rohovom kope k hlavičke Pišoja, ktorý ale nezakončil presne. O jednu z mála gólom zaváňajúcich situácií druhého polčasu sa v 67. minúte postaral striedajúci stredopoliar Podbrezovej Grendel, ktorý pri štandardke z ľavej strany uprednostnil priamu strelu k bližšej žrdi pred centrom a takmer prekvapil Hrušku.

V 80. minúte sa musela mať obrana Banskej Bystrice opäť na pozore po faule Slaninku, ktorý videl za svoj zákrok vôbec prvú žltú kartu Dukly v sezóne. Galčík zahral štandardku z pravej strany výborne, keď našiel Mareka Kristiána Bartoša, ktorý prehlavičkoval Hrušku a rozhodol o výhre Podbrezovej. Hráčom Dukly sa v závere zápasu nepodarilo vypracovať si potrebný tlak. Na ihrisko sa dostala aj nová posila David Depetris, ale ani on už prvú prehru Banskobystričanov v sezóne neodvrátil.

Atmosféru derby medzi banskobystrickou Duklou a Pdbrezovou v Žiari nad Hronom vám priblíži naša fotogaléria.

II. liga – 3. kolo – 07.08.2021 – Žiar nad Hronom

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 2:3 (2:2)

Góly: 16. Šulc, 18. Hanes – 3. Galčík, 30. D. Pavúk, 80. M. K. Bartoš. ŽK: 80. Slaninka – 21. Galčík, 74. Grendel, 88. P. Kováčik. Stretnutie sledovalo 478 divákov.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Kojnok (58. Slaninka), Pišoja, Kupčík, Migaľa – B. Ľupták, Willwéber, Richtárech, Hanes (85. Depetris), Polievka – Šulc (85. Prikryl).

Zostava FK Železiarne Podbrezová: Ludha – D. Pavúk (78. M. Oravec), Špyrka (70. Issa), Ďatko, Grešák (78. Barbora), P. Kováčik, Godál, Bakaľa, Galčík, Kukoľ (63. Grendel), M. K. Bartoš.

3 0 0 3 2:10 0

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia v piatok 13. augusta od 17.00 h na ihrisku Košíc v rámci 4. kola II. ligy.