Úspešná biatlonová reprezentantka Anastasia Kuzminová a vodný motorista Marián Jung sa stali najúspešnejšími armádnymi športovcami Slovenska za rok 2014. Ocenenia si prevzali na stredajšom galavečeri, ktorý Vojenské športové centrum Dukla usporiadalo v banskobystrickom klube Ministry.

_MG_3576Zlatá medailistka zo Soči Anastasia Kuzminová sa stala očakávanou víťazkou ankety VŠC Dukla v kategórii olympijských športov. Funkcionári ďalej ocenili zápasníka Istávna Levaia, vodných slalomárov Alexandra Slafkovského a Michala Martikána či chodca Mateja Tótha, ktorý  skončil druhý na 50-kilometrovej trati na majstrovstvách Európy. Medzi ďalšími ocenenými boli kladivárka Martina Hrašnová, kanoisti Miroslav Zaťko a Ľubomír Benko, strelec Peter Baláž, biatlonová štafeta zo Soči v zložení Gereková, Kuzminová, Hurajt a Kazár, biatlonistka Natália Prekopová či lyžiar Adam Žampa.

Okrem olympionikov ale Dukla zastrešuje aj ďalších športovcov. Mimoriadne úspešnú sezónu má za sebou pretekár na rýchlych člnoch Marián Jung, ktorý sa stal víťazom kategórie medzi neolympijskými športovcami. Ocenení boli ďalej kulturistka Jana Purdjaková, za úspechy v ďalších kategóriách aj vodní slalomári Michal Martikán a Alexander Slavkovský, Tomáš Kučera, Ján Bátik či Elena Kaliská, za letný biatlon Martin Otčenáš, Petra Fašungová za reprezentáciu v duatlone, päťbojárka Lucia Kršňáková, vodný motorista Michal Košút či rýchlostný kanoista Matej Rusnák. Úspechy zaznamenali reprezentanti Dukly aj v bojových športoch. Ocenenia si prevzali džudista Dušan Hegedüs a karatista Klaudio Farmadín.

Medzi juniormi získala hlavnú cenu lyžiarka Petra Vlhová, ktorá sa radovala z víťazstva na domácich majstrovstvách sveta juniorov.