Futbalová sezóna 2016/17 sa začala. Svoje prvé zápasy odohrali mužstvá II. ligy skupiny západ a TIPOS III. ligy skupiny STRED. K sumáru zápasov nájdete aj fotogalériu zo zápasu Kremnička – Fiľakovo.

Fortuna liga – 3. kolo

Futbalisti Podbrezovej ukončili trojzápasovú sériu na domácom trávniku súbojom so Slovanom Bratislava. Hostia cestovali na stred Slovenska s bilanciou dvoch výhier, naopak železiari si z prvých dvoch stretnutí sezóny pripísali na svoje konto iba dva body za dve remízy. V nedeľu podvečer ale konečne prelomili smolu. Po bezgólovom prvom polčase udreli aktívnejším domáci v 78. minúte zásluhou striedajúceho Šafranka. Ten zužitkoval výbornú prihrávku Pabla Podia a skóroval do prázdnej brány. V závere poistil výhru Podbrezovej ešte navrátilec Michal Breznaník. Zverenci trénera Mareka Fabuľu si tak pripísali cenný skalp. Prehra belasých navyše znamenala koniec pre ich trénera Nikodimosa Papavasiliua, ktorého vedenie bratislavského klubu po tomto zápase prepustilo.  Prekvapenie kola sa zrodilo v Zlatých Moravciach, kde domáci zdolali obhajcu prvenstva AS Trenčín hladko 3:0. Na čele sú momentálne futbalisti Žiliny, ktorí nedali šancu nováčikovi z Prešova a porazili ho vysoko 4:0.

II. Liga – skupina západ – 1. kolo

V  sobotu večer pred 703 prítomnými divákmi vstúpili Bystričania do úvodných minút sezóny tou správnou nohou. V 19. minúte ich totiž do vedenia proti Nitranom dostal strelou spoza šestnástky a zároveň prvou strelou v zápase na bránu Gabriel Snitka, autor prvého gólu Dukly v ročníku 2016/2017. Dukla bola lepším tímom, no nie a nie jej to tam padnúť. O záver polčasu ako z hororu či pre domácich ako z rozprávky sa postarali Filip Balaj a Andrej Ivančík. Hneď dva góly do šatne znamenali rázom vedenie Nitry. V druhom dejstve sa z nitrianskej brány stala napriek snahe červeno-bielych nedobytná pevnosť. Naopak domáci celok ukázal efektivitu v koncovke a pridal dva ďalšie góly zásluhou Andreja Fábryho a Jána Chovanca. Tým hráči spod Zobora spečatili dokonalý obrat proti sklamanej Dukle. Nedarilo sa ani Pohroniu, ktoré po polčase prehrávalo tesne 0:1 trefou Maximiniana a v druhej 45-minútovke sa ešte presadil Pončák a Mezovský, pohronský celok si na úvodný gól sezóny musí počkať.

Futbal - III. liga - SK Kremnicka vs. FTC Filakovo - 31.07.2016 - Kremnicka
Hráč Kremničky Lukáš Laksik strelil v prvom zápase sezóny dva góly, ani tie však nestačili na tri body

Predohrávanými stretnutiami 15. kola sa začala sezóna pre mužstvá TIPOS III. ligy skupiny STRED. O tom, že bude III. liga veľmi vyrovnaná, svedčia výsledky z prvých zápasov. Ani v jednom z ôsmich duelov sa nezrodilo víťazstvo vyššie ako o jeden gól. Lučenec privítal na domácom trávniku minuloročného druholigistu Tepličku nad Váhom. Hostia sa v 12. minúte po góle Tabaka zo štandardky dostali do vedenia. To im vydržalo len do 34. minúty, kedy skóroval domáci Kelemen a mohlo sa začať odznovu. O víťazovi nakoniec rozhodla 75. minúta a gól Nigérijčana Tegba Dum-Mene Besta, ktorý sa tak postaral o to, že tri body zostanú doma. Do Detvy zavítali futbalisti Kalinova a hneď v 15. minúte sa ujali vedenia zásluhou Ľuptáka. Domáci sa ale rýchlo spamätali, keď o necelých osem minút vyrovnal bývalý hráč Dukly Banská Bystrica Michal Pančík. Erik Ľupták ale tlačil Kalinovo za tromi bodmi, keď v 52. minúte pridal svoj druhý gól. Proti bol ale druhý z rodu Pančíkovcov obliekajúci dres Detvy. Tomáš sa v 78. minúte postavil k rozohraniu pokutového kopu, ktorý aj premenil a stanovil konečný výsledok na 2:2. Rovnaký výsledok sa zrodil aj v Kremničke, kde zavítal nováčik z Fiľakova. Tento duel mal iba dvoch strelcov. Dvakrát skóroval hosťujúci brazílsky legionár Borato. Naopak za domácich dvakrát vyrovnával kanonier Lukáš Laksik. Fotogalériu z tohto zápasu nájdete na konci článku.

Lučenec – Teplička nad Váhom 2:1
Detva – Kalinovo 2:2
Nová Baňa – Podbrezová B 1:0
Námestovo – Žarnovica 2:1
Liptovská Štiavnica – Krásno nad Kysucou 0:1
Stráža – Liptovský Hrádok 1:0
Čadca – Makov 2:1
Kremnička – Fiľakovo 2:2