Ligový ročník 2016/17 odštartovali futbalisti banskobystrickej Dukly na trávniku Nitry. S týmto súperom sa zverenci trénera Faktora stretli aj počas letnej prípravy. V prípravnom stretnutí vtedy futbalistom spod Zobora podľahli 0:4.

FC Nitra vs. FK Dukla Banská Bystrica 4:1 (2:1)

Góly: 42. Balaj, 45. Ivančík, 73. Fábry, 82. Chovanec – 19. Snitka. ŽK: Ivančík, Dunda – Memič, Fuják, Handžič. Zápas sledovalo v Nitre 703 divákov.

Zostava FC Nitra: Dušan Kolmokov – Marián Kolmokov, Samuel Ďurek, Filip Balaj (82. Shejbal), Róbert Valenta, Miloš Šimončič (58. Oravec), Andrej Ivančík(C), Andrej Fábry, Ondřej Vencl, Adam Dunda, Márius Charizopulos (54. Chovanec)

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Andrej Matašovský – Haris Memič, Dávid Daniel, Gabriel Snitka, Daniel Cvik, Faris Handžič, Denis Urgela (86. Valent), Alexandar Stankovič (74. Gaško), Marián Jarabica, Saša Savič, Vladimír Fuják

Futbal - Turnaj v Priechode - 10.07.2016 - Banska Bystrica

Domáci futbalisti vstúpili do duelu aktívnejšie, ale z počiatočnej snahy si žiadnu väčšiu šancu nevypracovali. Boli to naopak vojaci, ktorí si počkali na svoju šancu a pri prvej možnosti udreli. V 19. minúte natiahol spoza šestnástky Snitka a jeho strela skončila až v sieti. Hostia po vstrelenom góle ožili a prevzali opraty zápasu do svojich rúk. Zverenci trénera Faktora si vypracovali viacero šancí, avšak gólmana Dušana Kolmokova prekonať nedokázali. A tak prišiel trest. V 42. minúte sa hlavou presadil Balaj a bolo vyrovnané. Hostia sa ešte nestihli spamätať z vyrovnávajúceho gólu a do prestávky inkasovali aj druhý gól zásluhou Ivančíka. Nitrania tak otočili stav v priebehu necelých troch minút.

Červeno-bieli sa v druhej časti snažili s duelom niečo spraviť. Nitra si ale tesný náskok udržiavala a hostí nepúšťala do gólových šancí. V 73. minúte dostali Nitrania výhodu priameho kopu. K nemu sa postavil Fábry a peknou strelou prekonal Maťašovského.  O necelých desať minút zasadil definitívny klinec do rakvy pre Banskobystričanov Chovanec, ktorý sa presadil po peknej akcii Balaja. Vojaci tak v úvodnom zápase sezóny nestačili na Nitru a podľahli jej 1:4.

V rámci druhého kola II. ligy skupiny západ privítajú zverenci trénera Faktora na Štiavničkách rezervu Žiliny. Duel je naplánovaný na sobotu 6. augusta o 17.00 hod.