V Banskej Bystrici sa, tak ako býva v ostatných rokoch zvykom v daždi a chlade, začína 358. Radvanský jarmok. Už v predvečer oficiálneho otvorenia stánky s občerstvením rozvoniavali dobrotami a kolotoče hostili prvých mladých nadšencov.

Radvansky jarmok Banska Bystrica 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Program Radvanského jarmoku oficiálne otvorí až v piatok o 17-tej hodine sprievod a následný otvárací program. Tradične sa však prvé stánky a zábavné atrakcie pre verejnosť otvorili už v predvečer štartu mestských slávností, ktorými si Banská Bystrica zároveň pripomína 760. výročie udelenia mestských výsad.

Kolotoče si však Banskobystričania vo štvrtok ešte veľmi neužili, keďže sa večer výraznejšie rozpršalo. V ďalších jarmočných dňoch bude aspoň dažďových zrážok už menej, no stále bude pomerne chladno, s maximálnou dennou teplotou do 20 stupňov Celzia.

Stánky s občerstvením a zábavné atrakcie nájdu aj tento rok záujemcovia najmä na Dolnej ulici, Vajanského námestí, Štefánikovom nábreží a Hronskom predmestí. Samotný trh remesiel v rámci jarmoku bude prebiehať na Dolnej ulici, Námestí SNP a Námestí Štefana Moyzesa. Na námestí a tiež pri areáli mestskej tržnice pri Barbakane bude prebiehať spomínaný kultúrny program. Radvanský jarmok aj kvôli jeho lokácii sprevádzajú dopravné obmedzenia v centre mesta…

Najväčšie podujatie organizované na území Banskej Bystrice vyvrcholí v nedeľu popoludní, posledné občerstvovacie stánky a kolotoče sa pre verejnosť zatvoria až v nedeľu večer.