Vo štvrtok popoludní sa otvorili prvé stánky 361. Radvanského jarmoku. Ten aj tento rok obsadil hneď viaceré časti centra mesta a v nasledujúcich dňoch na ňom ponúknu svoje produkty stovky remeselníkov, predajcov a sprevádzať ho bude aj pestrý kultúrny program.

Prví Banskobystričania už vo štvrtok neodolali vyskúšaniu si zábavných atrakcií, ktoré tento rok ich prevádzkovatelia priviezli do Banskej Bystrice, či ochutnávaniu dobrôt v stánkoch. Tie sú tento rok rozmiestnené na Dolnej ulici a Huštáku, Námestí Štefana Moyzesa, ale aj v areáli Múzea SNP, Štefánikovom nábreží a Hronskom predmestí.

Program jarmoku sa oficiálne začína v piatok o 16.00 h na Námestí SNP slávnostným otváracím ceremoniálom. Už o 18-tej hodine je na programe na hlavnom pódiu koncert jedného z najväčších lákadiel – koncert Cigánskych diablov či o 20.30 h koncert kapely Hex. Program pri Barbakane, venovaný najmä ľudovým tradíciám či deťom, však štartuje už napoludnie. Remeselné stánky a stánky väčšiny predajcov budú v piatok k dispozícii verejnosti už od 10-tej hodiny dopoludnia.

Tohtoročný jarmok bude sprevádzať príjemné počasie, takže Banskobystričanom nebude v ich oslavách roka nič brániť. 361. Radvanský jarmok potrvá do nedele.

Radvanský jarmok 2018: Program s Cigánskymi diablami a kapelami Polemic či Hex