Ako býva zvykom, už deň pred oficiálnym začiatkom Radvanského jarmoku mesto žije jeho atmosférou. Otvorili sa prvé stánky a spustili sa aj zábavné atrakcie.

Banská Bystrica sa mení na mesto zábavy a hodovania. Už v piatok sa oficiálne otvorí 362. Radvanský jarmok, avšak prvé jarmočné stánky vítali ľudí na rôznych miestach už vo štvrtok. To pocítili aj vodiči v uliciach mesta, keďže v ranných hodinách sa kvôli tomu začala väčšina hlavných dopravných obmedzení, ktoré potrvajú prevažne do nedele.

Najmä Štadlerovom nábreží a potom tiež Štefánikovom nábreží, Hronskom predmestí či pri Múzeu SNP rozvoniavali zo stánkov rozličné dobroty a rozkrútili sa tiež kolotoče a zábavné atrakcie.

Práve štvrtok ponúkol zrejme najkrajšie počasie pre vychutnanie si jarmočných atrakcií, a tak si ich túto možnosť nenechalo ujsť množstvo ľudí.

V piatok sa už od dopoludnia verejnosti otvoria aj stovky stánkov remeselníkov a ďalších predajcov, ktoré budú sústredené v centre mesta a odštartuje aj kultúrny program jarmoku.