Radvanský jarmok sa po dlhé roky spája s upršaným počasím. Prehánky či búrky neminú Banskú Bystricu a okolie ani tentokrát.

Úvodné dva dni by sa ešte mali niesť v znamení prevažne polojasnej oblohy, z ktorej sa úhrn zrážok nepredpokladá, ale počas soboty a nedele by vo výbave jarmočných návštevníkov okrem varešky nemal chýbať už ani dáždnik.

Štvrtok (5.9.) ponúkne na návštevu prvých otvorených stánkov či koltočov najlepšie počasie. Obloha bude prevažne jasná a prehánky, či búrky sa podľa meteorologických modulov regiónu vyhnú. Teploty vzduchu sa budú v Banskej Bystrici a okolí pohybovať od najnižších ranných 9 až 11 °C do najvyšších denných 21 až 23 stupňov Celzia.

Piatok (6.9.) bude v znamení spočiatku polojasnej, neskôr zamračenej oblohy. Pršať by počas tohto dňa ešte nemalo. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 14 do 12 °C, zatiaľ čo cez deň môžeme očakávať maximálne teploty na úrovni 21 až 23 stupňov Celzia.

Sobota (7.9.) už prinesie tradičné jarmočné počasie v podobe prevažne zamračenej oblohy. Mierne prehánky môžeme očakávať v popoludňajších až podvečerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 14 až 12 stupňov Celzia do najvyšších denných 18 až 20 °C.

Nedeľa (8.9.) zakončí Radvanský jarmok v znamení prevažne polojasnej oblohy. Výraznejšie prehánky či búrky môžeme očakávať už v skorých ranných hodinách a dážď bude postupne pretrvávať počas celého dňa. Teploty sa budú pohybovať od najnižších ranných 15 až 13 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.