V sobotu 16. júla sa na ihrisku na Tatranskej odohral Kamarát Cup. Okrem banskobystrických mužstiev sa 11. ročníka tradičného turnaja v malom futbale zúčastnili aj tímy zo Zvolena, Levíc, či Lučenca. Atmosféru Kamarát Cupu 2022 vám priblíži aj naša fotogaléria.

Turnaja sa zúčastnilo 9 mužstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Z každej postupovali do semifinále dva celky. Hralo sa podľa pravidiel Banskobystrického zväzu malého futbalu, so 4 hráčmi v poli. Minuloročný víťaz Hančurka Team z Liptovskej Lúžnej sa turnaja nezúčastnil. Dopoludnia boli na programe duely v skupine A, ktorá mala 4 tímy, a tak v nej jeden polčas trval 12 minút.

Skupinu A ovládla Kemada, ktorá reprezentovala Banskú Bystricu na nedávnych domácich Majstrovstvách Slovenska v kategórii 40+. Hráči Kemady vyhrali všetky tri zápasy v skupine, a to s celkovým skóre 12:2. Druhú postupovú priečku obsadil účastník 3. B ligy BBZMF Medojed, ktorému na účasť v semifinále stačili 4 body, keď zvládol kľúčový a zároveň posledný duel skupiny A proti Falcon’s.

FC Medojed – Falcon’s 4:3 (3:1)

Keďže v skupine B bojovalo o postup až 5 tímov, polčas trval 10 minút. V popoludňajšej skupine sa s dvomi domácimi účastníkmi 1. ligy BBZMF stretli mužstvá zo Zvolena, Levíc a Lučenca. Bianconeri, ktorí sa taktiež predstavili na MSR v Banskej Bystrici, vstúpili do turnaja víťazne, no v ďalšom priebehu získali už len bod.

Ďalší banskobystrický prvoligista IQ síce v prvom zápase podľahol Keramu Lučenec 0:4, no dvomi výhrami v ďalšom priebehu si zabezpečil miestenku v semifinále. Skupinu B vyhrali s prehľadom hráči Capitolu Levice, ktorí so skóre 10:2 vyhrali všetky štyri skupinové zápasy.

IQ – Capitol Levice 1:3 (0:1)

Keram Lučenec – Capitol Levice 1:3 (0:1)

Semifinálové zápasy sa hrali s 10-minútovými polčasmi. Prvý boj o účasť vo finále priniesol penaltovú drámu. Po remíze 2:2 uspeli v pokutových kopoch hráči IQ, ktorí vyradili Kemadu. Druhé semifinále už malo jednoznačný priebeh. Levice v ňom nedali šancu Medojedu, keď zvíťazili 7:0.

Bronzovú priečku obsadila Kemada, ktorá najtesnejším rozdielom zdolala Medojed. Súboj o 3. miesto sa hral raz 15 minút. Po predvedených dominantných výkonoch na turnaji vstupovali do finále ako favorit hráči Capitolu Levice, ktorí túto rolu potvrdili, aj keď strieborné IQ zaostalo vo finále len o jeden presný zásah. Finále sa hralo s 10-minútovými polčasmi.

Za najlepšieho brankára na turnaji bol vyhlásený Kevin Kollár z víťazného mužstva. Cenu pre najlepšieho hráča Kamarát Cupu si odniesol Roman Latta z Kemady. Fotogalériu z turnaja si môžete pozrieť na konci článku. Viac fotografií nájdete na tomto odkaze.

IQ – Capitol Levice 1:2

Ďalší turnaj v malom futbale sa na Tatranskej odohrá v sobotu 6. augusta. Hudobným hosťom 9. ročníka Strechy BB Cupu bude Paľo Drapák. Chýbať nebude ani guláš a občerstvenie.