V sobotu 24. júla sa v Tami aréne na Tatranskej uskutočnil Kamarát Cup. Tento pohár sa napokon stal korisťou tímu Hančurka, ktorý na turnaji nespoznal jediného premožiteľa.

Turnaja sa zúčastnilo 10 mužstiev, ktoré sa o postup do play-off pobili v dvoch základných skupinách. Do vyraďovacej fázy postupovali dva najlepšie tímy.

Zo Skupiny A si postup vybojovali Mojsejovci, spolu s nimi postúpili do semifinále aj chalani z tímu Kemada.

V druhej skupine bol najúspešnejší celok Hančurka Team, ktorý stratil iba dva body za remízu s mužstvom Atak. Najlepšiu štvorku doplnilo Autonovo.

Prvé semifinále prinieslo veľmi vyrovnaný boj. V prvom dejstve sme gól nevideli, rozhodlo sa až po zmene strán. Autonovo napokon strelili o dva góly viac a tešilo sa z postupu do finále.

1. semifinále: Mojsejovci – Autonovo 1:3 (0:0)VIDEO

V ňom sa mu druhýkrát za pár hodín postavil do cesty Hančurka Team, ktorý si poradil s tímom Kemada 2:1.

2. semifinále: Hančurka Team – Kemada 2:1 (1:0)VIDEO

Kemada napokon skončila na štvrtom mieste. Futbalisti Kemady nedokázali nájsť recept na gólmana Mojsejovcov a nakoniec sa museli uspokojiť so ziskom zemiakových medailí.

O 3. miesto: Kemada – Mojsejovci 0:2 (0:0)VIDEO

Príležitosť na reparát chceli využiť futbalisti Autonova. Ani im sa to však nakoniec napriek veľmi sľubnému začiatku nepodarilo. Hančurka viedla už od druhej minúty, keď sa jej na dvakrát podarilo využiť brejk. Záver prvého polčasu ale patril hráčom v oranžových dresoch. Autonovo dokázalo za minútu skóre zápasu otočiť. Napriek tomu sa išlo do polčasu za stavu 2:2. Po zmene strán sa mohlo Autonovo opäť dostať do vedenia. Ani jednu zo šancí však nevyužilo a bolo potrestané. Hančurka Team v závere stretnutia preukázal kvality a napokon sa tešil z víťazstva 4:2.

Finále: Hančurka Team – Autonovo 4:2 (2:2) –  VIDEO

Okrem tímových trofejí sa na turnaji Kamarát Cup odovzdali aj individuálne ceny:

Najlepší brankár: Jozef Jamriška (Autonovo)
Najlepší hráč: Peter Loučka (Sásovské Pušky)
Najslušnejší hráč: Matúš Tuček (Atak)