Výnimočne horúce letné počasie sprevádzalo 359. Radvanský jarmok v Banskej Bystrici. Ulice sa aj preto, podobne ako v piatok, i v sobotu zapĺňali ľuďmi zo širokého okolia.

Radvansky jarmok 2016, Banska BystricaV sobotu lákal na Námestie SNP každoročný detský folklórny festival Na baňu klopajú, ale aj muzikálové piesne. Banskobystrické námestie dokázala večer zaplniť aj slovenská rocková legenda, kapela Metalinda. Ešte predtým však zaujalo napríklad klavírne vystúpenie Jozefa Hollého. Kultúrny program pri Barbakane zas lákal hlavne najmenších. Banskobystričania sa však zamerali aj na stovky stánkov remeselníkov či zábavu na kolotočoch a ostatných atrakciách, ktoré dotvárajú kolorit a tradíciu tunajšieho jarmoku. Program Radvanského jarmoku v nedeľu zakončí program v rytme flamenca, ale aj ľudových tónov. Chýbať nebude tradičné záverečné poďakovanie zúčastneným remeselníkom, ktoré zároveň oficiálne ukončí 359. Radvanský jarmok.

Väčšina stánkov remeselníkov a malých predajcov by mala byť v nedeľu k dispozícii ešte do 16-tej hodiny. Popoludní rovnako začnú baliť už aj občerstvovacie stánky v centre mesta. Ruch pri kolotočoch ale potrvá až do noci. V pondelok ráno zároveň skončí väčšina dopravných obmedzení v centre mesta. Výnimkou budú zábavnými atrakciami obsadené parkoviská na Hronskom predmestí a na parkovisku pod Pamätníkom SNP, ktoré budú verejnosti znovu slúžiť až od utorka.

Tip: Pozrite si foto a video reportáž z piatkového programu jarmoku