Opäť nechýba pondelkový sumár z ihrísk nášho regiónu. Cez víkend pútal pozornosť duel Jakuba so Selcami, Priechodu so Sásovou a v štvrtej lige je dlhodobý boj o prvé miesto, v ktorom naháňajú Rakytovce Šalkovú. Prinášame Vám aj bohatú fotogalériu z viacerých zápasoch, ktorú nájdete na konci článku.

Fortuna liga – 28. kolo

Podbrezovčania cestovali v nedeľu na pôdu Senice a tesne po polhodine hry ich do vedenia dostal Róbert Polievka. Najtesnejší náskok si železiari udržali až do polčasovej prestávky. Po nej, v 62. minúte, sa ale do čierneho trafil Miloš Kratochvíl a to z pokutového kopu. Vtedy ešte netušil, že tento gól bude posledný v zápase. Podbrezová tak neokúsila chuť víťazstva už v desiatich dueloch. Žilina má úplne iné ,,starosti”, Škvarka v 83. minúte rozhodol derby na Slovane a žlto-zelení môžu oslavovať zisk titulu.

II. liga skupina západ o zotrvanie – 4. kolo

V dueli s Novým Mestom bola banskobystrická Dukla lepším tímom. Až v 68. minúte dostal príležitosť to pretaviť do gólovej podoby Gabriel Snitka, ale zahodil ju, keď neuspel z bieleho bodu proti gólmanovi Belicovi. Dokonale ho však zastúpil Jozef Rejdovian, ktorý po Fujákovej nahrávke rozhodol v 84. minúte o možno poslednej výhre Banskej Bystrice v tejto súťaži, pretože Dukla sa už nemôže zachrániť.

II. liga skupina o postup – 4. kolo

Aj po 4. kole platí, že v nadstavbe v skupine o postup FK Pohronie ešte nedostalo gól. Zaujímavé je, že tretíkrát po sebe dokázalo zvíťazilo pomerom 2:0. Tentokrát mu za ,,obeť” padol Liptovský Mikuláš. Tatran pokoril dvomi presnými zásahmi Marek Frimmel. Darilo sa aj Zvolenu, Lokomotíva rozdielom triedy zdolala žilinské B-čko, aj keď od siedmej minúty prehrával gólom Gerebenitsa. Až na začiatku druhého polčasu vyrovnal Kotora a o tri minúty ho nasledoval Sombat, ktorý prakticky rozhodol o trojbodovom ťažení domácich. V ďalších minútach sa ešte dvakrát presadil Staško a upravil na 4:1. Líder tabuľky VSS Košice nevyhral ani v štvrtom dueli nadstavbovej časti, napriek tomu má pred ďalším košickým tímom – Lokomotívou deväťbodový náskok.

TIPOS III. liga skupina STRED – 20. kolo

Podbrezová B bola v Makove jasným favoritom, jednalo sa o súboj posledného s druhým tímom tabuľky. Po dvoch uplynulých vysokých výhrach v 37. minúte nasmeroval k ďalšiemu úspechu zverencov trénera Jána Gajdošíka presnou strelou Marchuk. V posledných sekundách prvého polčasu ale dokázal vyrovnať Zimka. Najhoršia ofenzíva ligy dokázala skórovať aj v druhom polčase a to v 84. minúte, kedy Šaban spečatil prekvapenie kola a rozhodol o výhre Makova 2:1.

IV. liga skupina JUH – 18. kolo

Narozdiel od spomínaného zaváhania rezervného tímu Podbrezovej splnili úlohu favorita Rakytovce. Tie ako druhý tím tabuľky zdolali Veľký Krtíš gólmi Malatinca a Hámorníka z prvého polčasu. Aj keď znížil ešte v prvom polčase Fehér na 2:1, Raky si už tri body postrážili, skóre sa od 35-tej minúty už nezmenilo. Vedúca Šalková si drží päťbodový náskok pred Rakytovcami a Slovenskými Ďarmotami, pretože si poradila v nedeľu s Revúcou. Strojcami zisku troch bodov boli strelci Debnár, Mikulec a Vučković. Jupie nenadviazalo na tesnú výhru s Revúcou, o ktorej rozhodol Dubovický v závere stretnutia, a podľahlo Kováčovej dvojgólovým rozdielom. Na body nestačili ani dve trefy do čierneho opäť od Dubovického a od kapitána tímu Veselovského. Prekvapenie kola sa zrodilo v Poltári, ktorý zdolal tím s dvojnásobným počtom bodov v tabuľke – Pliešovce.

Selce v derby zápase nestačili na Jakub

O veľké prekvapenie sa v piatej lige skupine C postarali Hontianske Nemce, ktoré pokorili lídra – Partizán Čierny Balog. Hrdinom posledného tímu tabuľky sa stal Želiezka, ktorý v druhom polčasu v priebehu ôsmych minút otočil výsledok z 0:1 na konečných 2:1. Priblížiť vedúcemu Partizánu sa podarilo Krupine, ktorá na rozdiel od neho žiadne prekvapenie nepripustila a rozniesla na svojich kopačkách Banskú Štiavnicu. Na prvé miesto má šancu ešte aj Sásová a takisto Selce, aj keď ich strata je značne väčšia než tá, ktorú má na Čierny Balog Krupina. Selce však v derby s Jakubom ťahali za kratší koniec, aj keď im dal nádej vyrovnaním na 1:1 už v deviatej minúte Kurta. Domáci Mišány ale po tom, ako otvoril skóre aj sám rozhodol zápas, keď už v prvej polovici prvého dejstva dával na 2:1. K nemu sa pridal ešte Pánik vnášajúc gólom na 3:1 ešte väčší pokoj na kopačky Jakubu, ktorý už triumf v derby nepustil z rúk. Druhý derby zápas sa hral v Priechode, ktorý si v nedeľu zmeral sily so Sásovou. Tá potrebovala bodovať naplno, ak chcela pomýšľať na dobehnutie vedúceho tímu tabuľky. Od 26-tej minúty ale musela dobiehať náskok súpera, keď brankára Čavoja prekonal domáci Peter Zehnal. Sásovej sa podarilo vyrovnať zásluhou taktiež Petra a to Murína. Ten skóroval v 57. minúte a výsledok zostal do konca nezmenený, derby skončilo nerozhodne.

I. Trieda – 20. kolo

Z tímov prvej štvorky bodoval naplno len Sokol Braväcovo. Tretie Brezno dostalo debakel od Poník, kde bolo ,,vybavené” už po prvom polčase. Najviac zahviezdil hetrikom za Poniky Ján Kubašiak, ktorý ho stihol zavŕšiť v priebehu polhodiny. Druhý Bacúch si podelil body so Slovenskou Ľupčou, o ktorej získaný jeden bod sa postaral vyrovnaním v 85. minúte Žlkovan. A čo sa týka prvej štvorky tímov, tú uzatvára Brusno – Ondrej. Tento tím cestoval na pôdu Šalkovej, kde ho dvomi rýchlymi úvodnými údermi pokoril Jaroslav Baran skórujúci v ôsmej minúte z hry a v 27. minúte z penalty. Za Brusno – Ondrej znižoval presne po hodine hry Vladimír Zeman, ale na viac sa už jeho spoluhráči v záverečnej polhodine nezmohli.

Duel Tajova so Starými Horami priniesol aj takéto ostré súboje

Strelníky napriek slušnému náskoku na čele tabuľky idú naplno do každého súboja, čo pocítili tentoraz Horné Pršany. Tri body získali aj najväčší prenasledovatelia lídra Lučatín a Riečka, Tajov získal na Starých Horách bod a na vedúce Strelníky už stráca dvanásť bodov, aj keď má zápas k dobru. Za Staré Hory zažiaril Miroslav Janovec, ktorý otváral aj uzatváral skóre stretnutia a celkovo dal Tajovu tri góly. Posledný Hiadeľ hokejovým spôsobom zdolal Ľubietovú, najmenej produktívna ofenzíva ligy vsietila Ľubietovej šesť gólov. Hetrikom sa blysol vo víťaznom tíme Marek Balík, hosťom nestačil hetrik kapitána Frederika Sauku ani na jediný bod.

II. trieda skupina B – 12. kolo

Beňuš mal pred meraním síl s Braväcovom B na konte rovnako ako jeho súper osemnásť bodov ale oproti nemu zápas k dobru. Duel tabuľkových susedov otvoril v piatej minúte hráč Braväcova Predajňa, za mierneho favorita z Beňušu stihol vyrovnať do polčasovej prestávky Šajgalík. Na rozuzlenie sa čakalo do samotného záveru a prišlo v 87. minúte, keď Michal Krahulec sa postaral o šiestu výhru Beňušu v sezóne a stal sa mužom zápasu. Polomka nebola až tak ďaleko od toho aby zabodovala proti favorizovanej Heľpe, avšak vždy len doťahovala náskok súpera, za ktorého dvakrát skóroval Michal Martinec. Ten sa stal ústrednou postavou úspechu Heľpy.

Futbalistky Sport Ladiec Clubu nedali šancu Novým Zámkom

Sport Ladies si chceli napraviť chuť po prehre s Myjavou. V nedeľu poobede mali na to ideálnu príležitosť, keď privítali beznádejné posledné futbalistky Nových Zámkov. Union inkasovali už v šiestej minúte z kopačky Lívie Lipovej a nádeje im zobrala následne v 34. minúte gólom na 2:0 Adriana Briššová. Tá o pár sekúnd pridala ďalší kúsok do brány Izsákovej a do konca prvého polčasu ešte na 4:0 zvýšila Martina Cabadajová. V druhej 45-minútovke sa už taký gólostroj Bystričaniek neroztočil, na konečných 5:0 upravila na samotnom konci zápasu Natália Veselová. Sport Ladies si tak napravili chuť a azda sa naladili na ďalšie víťazstvá. V sobotu ich čaká duel na pôde slabšieho súpera, na pôde Trenčianskych Teplíc.

Sport Ladies Club Banská Bystrica – FC Union Nové Zámky 5:0
Michalovce – Žilina 0:4
Partizán Bardejov – Slovan BA 1:1
Šaľa – Nitra 2:3
Myjava – Trenčianske Teplice 2:1

1. Partizán Bardejov 13 11 1 1 43:12 34
2. ŠK Slovan Bratislava futbal 13 10 1 2 52:6 31
3. ŠKF VIX Žilina 13 9 2 2 28:14 29