Futbalisti Podbrezovej stále na jar nezvíťazili a platí to aj po stretnutí na pôde FK Senica. Po strele Polievku železiari síce viedli, následne im v druhom polčase všetky body zobral pokutový kop.

FK Senica vs. FO ŽP Šport Podbrezová 1:1 (0:1)

Góly: 62. Kratochvíl (11m) – 31. Polievka. ŽK: Ranko, Kotula, Blažek – Polievka. Zápas sledovalo v Senici 503 divákov.

Zostava FK Senica: Šulla – Šušolík, Brigant, Miklós (63. Bališ), Blažek, Pillár, Ranko, Kratochvíl, Turyna (44. Kováč), Šašinka, Kotula (70. Kopičár)

Zostava ŽP Šport Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kupčík, Djordjevič – Vajda, Podio – Polievka (72. Mikuš), Kochan (90+2. Kuzma), Viazanko – Bernadina

Róbert Polievka krásnym gólom otvoril skóre tohto zápasu

Oba tímy si od začiatku stretnutia dávali veľký pozor hlavne v defenzíve a preto neprichádzali žiadne šance. Futbal divákov baviť nemohol a pri slabej návšteve sa to aj potvrdilo. Reálne na štadióne bolo asi len okolo 120 ľudí. Do vedenia však išla Podbrezová, pretože Róbert Polievka sa v 31. minúte trafil naozaj presne, keď loptu zatočil spoza šestnástky do rohu nechytateľne za Šullu.

Hre chýbal nápad, žiadna myšlienka ani z jednej strany a tak po zmene strán zaujala až situácia po viac ako hodine hry. Šašinka vybojoval pokutový kop, ktorý premenil Kratochvíl a vyrovnal na 1:1. V závere videli prítomní viac šancí, ako dovtedy za celý duel. Najskôr Brigant našiel spoluhráča na zadnej žrdi, ale ten zblízka nezakončil presne. Podbrezová mohla udrieť po tom, ako Šulla skákajúcu loptu na bránkovej čiare po strele Viazanka zachytil v poslednej možnej chvíli. Nakoniec zlú malú domov prihral Turňa, avšak jeho chybu napravil skvelým zákrokom proti Šašinkovi Kuciak.

Podbrezovská séria bez výhry sa tak po remíze natiahla. Najbližšie železiari nastúpia už v stredu o 19.00 hod na domácej pôde proti Zlatým Moravciam.