Utorok a streda priniesli prvé stretnutia 2. kola Slovnaft Cupu, do ktorého nastúpili aj mužstvá z Banskej Bystrice a okolia. Postup si s prehľadom zabezpečili mužstvá Dukly, Podbrezovej a Jakuba, zatiaľ čo Hrochoť vypadla pred bránami 3. kola. Prinášame Vám sumár s fotogalériou zo stretnutia Pliešovce – MFK Dukla.

Futbalisti banskobystrickej Dukly zažívajú skvelý vstup do novej sezóny, keď v II. lige vyhrali všetky tri úvodné stretnutia a tentokrát nezaváhali ani v slovenskom pohári. V jeho 2. kole vycestovali do Pliešoviec a súperovi zo IV. ligy nedali šancu. Hostia viedli už po prvom polčase o 5 gólov, keď sa dvakrát presadil Polievka a po jednom presnom zásahu pridali Vujošević, Laksík a Starší. V druhom dejstve zažiaril ofenzívny hráč Dukly, Jozef Dolný, ktorý najprv v 57. minúte premenil penaltu a následne sa v rozmedzí 71. až 78. minúty presadil hneď trikrát. Ku konečnému výsledku 0:11 pomohli ešte svojimi gólmi v druhom polčase Starší a Gonda. Dukla sa v ďalšom kole stretne s lepším z dvojice Brezno – Slovenské Ďarmoty.

TJ Tatran VLM Pliešovce – MFK Dukla Banská Bystrica 0:11 (0:5)

Góly: 8. a 22. Polievka, 13. Vujošević, 15. Laksík, 17. a 54. Starší, 57. (PK), 71., 75. a 78. Dolný, 60. Gonda. ŽK: 89. Draxler.

Tovarníky hrajúce IV. ligu sa proti favorizovanej Podbrezovej držali statočne a súperovi nedovolili v prvom polčase skórovať. Bezgólový stav vydržal až do 54. minúty, v ktorej otvoril skóre Gerebenits a o tri minúty neskôr zvýšil na 0:2 Pajer. Sen o senzácii sa definitívne rozplynul po premenenej penalte v podaní Pribulu zo 71. minúty. V závere zápasu ešte prikrášlili výsledok pre Podbrezovú Ďatko s Kováčikom. Železiari sa v 3. kole stretnú s piatoligovými Jarovcami.

OFK Tovarníky – FK Železiarne Podbrezová 0:5 (0:0)

Góly: 54. Gerebenits, 57. Pajer, 71. Pribula (PK), 77. Ďatko, 87. Kováčik. ŽK: 29. Korman, 70. Mikuláš – 35. Acosta.

Futbalisti Jakuba predviedli na domácej pôde skvelý výkon proti štvrtoligovej Detve. Domácich naštartoval vlastný gól hosťujúceho Sekereša v 20. minúte, na ktorý nadviazal dvomi presnými zásahmi v rozmedzí piatich minút Kútik. Mužstvo Jakuba ani za stavu 3:0 nepoľavilo a hneď v úvode druhej polovice zápasu zavŕšil hetrik Kútik. Na svojho spoluhráča ešte nadviazali Pánik, Bednár a Kubacký, zatiaľ čo hosťom sa podarilo skórovať len raz, keď sa v samom závere presadil Golian. Jakub tak presvedčivo postúpil a v 3. kole nastúpi proti víťazovi stretnutia Podkonice – Zlaté Moravce.

TJ ŠK Sokol Jakub – MFK Detva 7:1 (3:0)

Góly: 20. Sekereš (VG), 30., 35. (PK) a 49. Kútik, 52. Pánik, 64. Bednár, 76. Kubacký – 88. Golian. ŽK: 74. Kútik – 53. Golian, 80. Karásek.

V súboji Málinca s Hrochoťou sa na góly čakalo do záveru prvej 45-minútovky, keď v 41. minúte poslal domácich do vedenia Šavlík, no opäť vyrovnané bolo už o 2 minúty neskôr po góle Slávu. O víťazovi sa rozhodlo v druhom polčase, ktorý ovládli hráči Málinca. Tí išli opäť do vedenia po druhom góle Šavlíka. Možno kľúčová situácia prišla v 66. minúte, keď brankár hostí Poláček nedovolene zakročil vo vlastnej šestnástke a Rutkaj z penalty zvýšil na 3:1 pre Málinec. Ten istý hráč ešte v 77. minúte prikrášlil výsledok na konečných 4:1.

TJ Jednota Málinec – ŠK Hrochoť 4:1 (1:1)

Góly: 41. a 55. Šavlík, 66. (PK) a 77. Rutkaj – 43. Sláva. ŽK: 76. Karlík – 66. Poláček, 88. Piddubnyi.

Už budúci víkend sú na programe ďalšie stretnutia 2. kola Slovnaft Cupu. Lákadlom bude určite duel Sásovej s Kováčovou, zatiaľ čo v Brezne sa rozhodne o súperovi banskobystrickej Dukly v 3. kole.