Sezóna v nižších futbalových súťažiach sa blíži k svojmu koncu a za nami je ďalšie kolo, ktoré zamiešalo kartami v jednotlivých tabuľkách. Darilo sa Rakytovciam, Šalkovej či Badínu. Hrochoť sa postarala o prekvapenie a úspešný víkend majú za sebou aj Staré Hory, z ktorých duelu proti Harmancu vám prinášame aj fotogalériu.

Rakytovce nastrieľali poltucet, Podkonice vyrovnali v závere

Rakytovce hostili v sobotu 4. júna Kalinovo, proti ktorému otvorili skóre už v 5. minúte, keď rýchly protiútok zakončil gólovo Ivan Šteiniger. Autor prvého gólu zdvojnásobil vedenie domácich v 43. minúte z dorážky. „Raky“ stihli pred prestávkou ešte zvýšiť na 3:0 zásluhou Biljalja Iseniho, ktorý zakončoval pohodlne do prázdnej brány v prečíslení dvoch proti osamotenému brankárovi Kalinova. Druhý celok tabuľky TIPOS III. ligy Stred pokračoval v strieľaní gólov aj po zmene strán. V 53. minúte zavŕšil hetrik po ďalšom góle do prázdnej brány Šteiniger a o približne dve minúty neskôr sa do streleckej listiny zapísal aj Roman Bekö, ktorý zvýšil na 5:0, keď vybojoval loptu na hrote útoku a zakončil svoj únik presne. Hráči Rakytoviec ale čisté konto neudržali, keďže v 57. minúte sa o jediný gól Kalinova postaral pätičkou zblízka Dominik Dobiáš. Výsledku dal konečnú podobu svojím druhým presným zásahom Iseni, ktorý si v 62. minúte nabehol za obranu hostí a preloboval gólmana Kalinova.

„Po dlhšom čase sme výborne vstúpili do zápasu. Využili sme hneď prvú šancu, ktorú sme mali. Som rád, že som konečne skóroval, a to po peknej prihrávke od Dana Kohúta. Zároveň ma teší aj to, že sa Ivan Šteiniger trikrát gólovo presadil po mojich prihrávkach. Vzadu sme to odohrali slušne, škoda inkasovaného gólu. Myslím si, že s čistým kontom by to bolo ešte viac fajn. Vyhrali sme, dostali sme opäť chuť, potrebujeme na to nadviazať, ale za dnešný zápas môžeme byť spokojní,“ zhodnotil zápas pre sociálnu sieť FK Rakytovce autor jedného gólu a štyroch asistencií Roman Bekö.

V nedeľu 5. júna bolo v akcii mužstvo Podkoníc, ktoré v rámci 26. kola tretej ligy privítalo Liptovský Hrádok. Vedenia sa po vlastnom góle Tomáša Martinca ujali hostia, ale Podkoničania dokázali ešte do prestávky odpovedať zásahom Martina Sedliaka. Liptovský Hrádok sa dostal do vedenia aj po druhýkrát, keď sa v 69. minúte presadil Samuel Hatala. Aj na tento gól dokázali hráči Podkoníc reagovať, keď v 86. minúte vyrovnal na konečných 2:2 svojím druhým presným zásahom Sedliak. Kováčová si v nedeľu pripísala druhú výhru v rade, keď na domácom trávniku zdolala najtesnejším rozdielom Fiľakovo po góle Vladislava Slováka z 59. minúty.

Zvolen porazil lídra, Šalková aj Badín vonku víťazne

Zvolen privítal v sobotu lídra IV. ligy skupiny JUH z Banskej Štiavnice. Prvý polčas ešte góly nepriniesol, ale v druhom dejstve domáci potvrdili dobrú jarnú formu a silného súpera porazili rozdielom triedy. Zvolenčania si výrazne pomohli dvomi gólmi v rozmedzí 55. a 56. minúty, o ktoré sa postarali dvaja Tóthovci – Viktor a Jakub. Na konečných 3:0 upravil v 73. minúte Róbert Greško. Medzibrod v nedeľu doma nestačil na Slovenské Ďarmoty, ktoré sa postarali o jediný gól stretnutia už v 14. minúte. Ďalší dvaja štvrtoligisti hrali vonku. Mužstvo Badína vycestovalo v nedeľu do Detvy, kde išlo do vedenia tesne pred prestávkou zásluhou Ota Malíka. V závere zápasu upravil na konečných 0:2 Maroš Mesiarik. Badín tak bodoval naplno po štvrtýkrát v rade. Rovnakú víťaznú sériu ťahá aj Šalková, ktorá v nedeľu uspela na ihrisku Pliešoviec. Hostí poslal do vedenia v 41. minúte Juraj Chovanec, no už o niekoľko desiatok sekúnd Pliešovce vyrovnali po vlastnom góle Mateja Libiča. O výhre Šalkovej napokon v 57. minúte rozhodol Patrik Lašút.

Hrochoť s cenným skalpom Ľupče, Selce remizovali u lídra

Zápas medzi treťou Sásovou a poslednými Hontianskymi Nemcami mal naplánovaný výkop na sobotu 10.30 h, no hostia sa v tomto dopoludňajšom termíne na ihrisko v Starej Sásovej nedostavili. Lákadlom nedeľného programu piatej ligy bol duel medzi Hrochoťou a Slovenskou Ľupčou. O výhre domácich najtesnejším rozdielom nad druhým celkom tabuľky rozhodol v 55. minúte z bieleho bodu Róbert Sláva. Hostia dohrávali zápas o desiatich, keďže v 88. minúte videl dve žlté a zároveň červenú kartu Andrej Ľuptovčiak. Napriek zaváhaniu stráca Slovenská Ľupča po 24. kole V. ligy skupiny C na lídra dostihnuteľné tri body, keďže Ladomerská Vieska doma remizovala so Selcami. Tie dvakrát viedli, pričom dvakrát sa presadil Filip Koctúr a raz Jakub Túry. Ladomerská Vieska však dokázala v 67. minúte vyrovnať na konečných 3:3. Mužstvo Jakuba vycestovalo do Brezna. Domáci mali jasne navrch a aj vďaka hetriku Olivera Trajteľa zvíťazili jednoznačne 5:0.

Priechod je už druhý

Víkendový program I. triedy odštartoval piatkovou dohrávkou 15. kola, v ktorej Lučatín privítal Braväcovo. Domáci 3-zápasovú víťaznú šnúru nenatiahli a hoci v 59. minúte vyrovnali na 1:1, napokon prehrali 2:4. Lučatín zaknihoval ďalšiu prehru v nedeľu v Priechode, kde domáce mužstvo poslal už v 6. minúte do vedenia Peter Zehnal. Od 69. minúty vyhrával Priechod 2:0 po vlastnom góle Jána Ďurčíka. V 77. minúte zdramatizoval zápas gólom na 2:1 Pavel Širka, ale posledné slovo mal Priechod, za ktorý skóroval na konečných 3:1 Ivan Rakyta. Keďže Hronec opäť zaváhal, Priechod poskočil už na priebežnú druhú priečku, ktorá však zatiaľ postupová nie je, keďže za aktuálneho stavu tabuliek jednotlivých súťaží postupuje do V. ligy skupiny C len prvé Osrblie. Líder tabuľky vycestoval v nedeľu do Ľubietovej už s prvenstvom vo vrecku. Osrblie sa u nováčika rozstrieľalo až v druhom polčase a napokon zvíťazilo pohodlne 0:5. V súboji dvoch tímov zo spodku tabuľky sa Brusnu na domácej pôde podarilo otočiť nepriaznivý stav proti Strelníkom. Za hostí sa v 48. minúte presadil Ivan Kováč, za Brusno skóroval v 66. minúte Matej Parobek a v 89. minúte Marek Lacko.

V derby jasná výhra Malachova, 6-bodový víkend pre Staré Hory

Úspešný víkend majú za sebou Staré Hory, ktoré v piatok v dohrávke 17. kola II. triedy zdolali najtesnejším rozdielom domáce Baláže, keď už v 10. minúte skóroval Samuel Ježík. Staré Hory hrali na ihrisku súpera opäť v nedeľu, a to v Uľanke proti Harmancu. Skóre tohto derby stretnutia otvoril tesne pred prestávkou hosťujúci Dávid Slivka. Staré Hory napokon Harmanec jasne prevýšili, keď po zmene strán pridali ďalšie 4 góly. Postupne sa presadili Samuel Ježík, Peter Širáň a v závere zápasu dvakrát Vladimír Lovás. Z duelu Harmanec – Staré Hory vám prinášame aj fotogalériu.

V 26. kole II. triedy sme boli svedkami aj niekoľkých debaklov. Dúbravica nasúkala Polomke až 10 gólov. O jeden presný zásah menej strelil Malachov v derby Horným Pršanom, ktoré sa aspoň v závere zápasu presadili dvakrát. Druhá Riečka hostila lídra tabuľky – rezervu Tatrana Čierny Balog, no veľa neuhrala. Riečka síce otvorila skóre v 10. minúte zásluhou Branislava Halupku, no B-tím Tatrana Čierny Balog otočil zápas a zvíťazil pohodlne 1:6. Tajov si doma vychutnal Dolnú Lehotu výsledkom 8:3.