Vypredaný banskobystrický zimný štadión bol v piatkový podvečer svedkom hokejovej exhibície. Pod Urpín zavítali najväčšie hviezdy slovenského hokeja, aby si uctili pamiatku Miroslava Hlinku, niekdajšieho elitného reprezentačného útočníka a majstra sveta z Göteborgu.

HC '05 Banska Bystrica - vyber hviezd, spomienka na Mira Hlinku Banska Bystrica 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Na striedačke hokejových hviezd stál v piatok podvečer Ján Filc, na tej banskobystrickej prvýkrát od návratu Vladimír Országh. Obaja tréneri nariadili svojim jasnú ofenzívu, keď zápas napokon po samostatných nájazdoch skončil 13:12 v prospech výberu hviezd. Na ľadovej ploche predvádzali svoje majstrovstvo hviezdy kanadsko-americkej NHL, medzi ktoré patrí kapitán tímu Boston Bruins Zdeno Chára, aktuálny víťaz Stanleyho pohára v drese Chicaga Blackhawks Marián Hossa, duo detroitských „krídiel“ Tomáš Jurčo a Tomáš Tatar, najlepšie strieľajúci obranca Slovenska z posledného svetového šampionátu Andrej Meszároš, ale i ďalší vynikajúci súčasní i bývalí hráči, z ktorých treba spomenúť najmä Richarda Lintnera, ktorý sa zaskvel hetrikom, ale aj Andreja Sekeru, Dominika Graňáka, Marka Daňa, Richarda Pánika, Martina Marinčina, Rastislava Pavlikovského ako aj banskobystrickému publiku dobre známe mená Michala Handzuša, Richarda Zedníka, Tomáša Surového, ktorí počas duelu prestriedali dresy, či Jána Pardavého a Branislava Jánoša.

Na výbornej atmosfére sa výraznou mierou podieľali aj ultrafans klubu HC ’05. V tridsiatej minúte, teda v čase reprezentujúcom číslo, ktoré Miroslav Hlinka nosil na drese, sa prezentovali efektnou choreografiou, ktorú sprevádzalo zhasnutie svetiel na štadióne a prehratie spomienkového videa.

HC '05 Banska Bystrica - vyber hviezd, spomienka na Mira Hlinku Banska Bystrica 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Miroslav Hlinka spáchal samovraždu v septembri minulého roka vo veku štyridsaťdva rokov. Niekdajší útočník Sparty Praha, Jokeritu Helsinky, Slovana Bratislava, Karlových Varov, švédskeho tímu MODO, Dinama Moskva, Zlína, Žiliny, Pardubíc, Chomutova, Popradu, Dubnice a Banskej Bystrice, v ktorej v čase úmrtia pôsobil ako asistent hlavného trénera Miroslava Chudého, získal v drese slovenskej reprezentácie kompletnú medailovú zbierku. Do pamäti fanúšikov je nepochybne najviac vrytá tá z roku 2002, pri ktorej Slováci slávili v Göteborgu doposiaľ jediný titul majstrov sveta v ére samostatnosti.

Pre banskobystrických hokejistov pritom nešlo o jediné špeciálne podujatie tohto leta. Už na budúci týždeň, v piatok 7. augusta o 17.00 h v rámci osláv 10. výročia klubu odohrajú na domácom ľade zápas tímom KHL Medveščak Záhreb.