HKM Zvolen - HC '05 Banska Bystrica, derby, 12.9.2014 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Ešte v piatok stál na striedačke baranov pri derby vo Zvolene, v nedeľu si siahol na život. Hokejový majster sveta Miroslav Hlinka († 42) sa navždy zapíše do histórie slovenského i banskobystrického hokeja.

Ako pre portál BBonline.sk potvrdili viaceré zdroje z prostredia klubu, smutnú správu oznámili hráčom v nedeľu podvečer. Hlinka sa mal podľa dostupných informácií obesiť v priestoroch bytu, kde prechodne býval.

Trenčiansky rodák Miroslav Hlinka vystriedal v kariére mnoho popredných klubov. Pôsobil v Dukle Trenčín, Sparte Praha, Karlovych Varoch, Zlíne, Pardubiciach či Chomutove ale aj v Slovane, Žiline a Poprade. Obliekal tiež dresy Jokeritu Helsinki či švédskeho MoDo Hockey. Do Banskej Bystrice prišiel už ako skúsená opora tímu v roku 2009 a s krátkou prestávkou v Poprade tu potom v roku 2012 aj ukončil kariéru.

miroslav hlinkaJe dvojnásobným majstrom Slovenska, v drese Zlína sa stal i českým majstrom. Z hokejových majstrovstiev sveta si priniesol zlato (2002), striebro (2000) i bronz (2003).  Po skončení aktívnej hráčskej kariéry sa vydal na trénerskú a funkcionársku dráhu. Bol manažérom MHK Dubnica.

Do Banskej Bystrice sa Hlinka vrátil pred aktuálnou sezónou, keď sa kormidla opätovne ujal Miroslav Chudý a spolu s Richardom Zedníkom sa stali jeho asistentmi. Na lavičke klubu stál naposledy ešte v prvom extraligovom zápase v piatok vo Zvolene.