Aj na veľkonočné sviatky bolo sásovské hokejbalové ihrisko v pohotovosti. Organizátori a hráči musia využiť každý pekný víkend, aby sa pre nepriazeň počasia sezóna príliš nepredlžovala. Cez Veľkonočnú nedeľu to vyšlo aspoň pre 2. ligu.

Dvanáste kolo neprinieslo výraznejšie prekvapenie, víťazstvá väčšinou brali favoriti. Zaujímavý je však výsledok zo zápasu Radvaň Stars – Horná Ves Sharks. Hoci sa Radvančania pohybujú na spodku tabuľky, žralokov zdolali 6:3. Hornovesťania sa v ostatných zápasoch trápia a nedokážu nadviazať na dobrý úvod sezóny.

Druhej lige neohrozene kraľujú MiB Zvolen. Tentoraz si zgustli na Monarchs, ktorým uštedrili poriadnu veľkonočnú nádielku – 11 gólov. Aj Springfield si dobre zastrieľal a Demons porazil 8:1, pričom sa presadili i sviatoční strelci. Najbližšie sa môžeme tešiť práve na konfrontáciu dvoch najlepších mužstiev ligy. MiB si v prípade výhry už v predstihu môžu zabezpečiť víťazstvo v základnej časti, pretože do jej konca ostávajú iba tri kolá.

Nasledujúci týždeň čaká Banskú Bystricu celoslovenský hokejbalový turnaj Országh Cup. Trináste kolo nižšej súťaže príde na rad 22. 4. a v tento deň sa konečne dočkáme aj úvodných duelov jarnej časti 1. SHbL – STRED.

Výsledky 12. kola 2. SHbL – BB 2011/2012:

HbK Radvaň Stars – HbK Horná Ves Sharks 6:3

HbK Wanderers Valaská – HbK Foresters 2:1

HbK Eagle Sásová – HbK Barani 4:0

HbK Springfield – Demons Hliník nad Hronom 8:1

HbK Monarchs Zvolen – HbK MiB Zvolen 1:11

HbK PoDC Zvolen – Viking Warriors 7:0

HbK Staré Hory Bruins – HbK Weber Tornádo 2:3

HbK Oskar – HbK Rangers odl.