Množstvo zaujímavých zápasov, vzrušujúce momenty, góly a osobné súboje hráčov odhodlaných zvíťaziť. To všetko sľubuje blížiaci sa tretí ročník najväčšieho hokejbalového turnaja na Slovensku Országh Cup-u.

Ľadová plocha je rozpustená, a tak nič nebráni tomu, aby sa 14. – 15. apríla banskobystrický zimný štadión ako aj jeho vedľajšia hala stali dejiskom Országh Cupu 2012. Vyžrebovanie skupín, ktoré sa konalo uplynulú nedeľu, dáva 28 tímom dva týždne času pripraviť sa na svojich súperov a v napínavých dueloch následne zabojovať o celkové víťazstvo. To sa pokúsia obhájiť zvolenskí Sharks, ktorí okúsili chuť celkového triumfu minulý rok. Jednoduché to však nebude, najväčší počet zúčastnených tímov v histórii totiž zahŕňa mužstvá pôsobiace v popredných slovenských či dokonca českých ligách.

Organizátori sa pri výbere účastníkov snažili prihliadať na geografickú pestrosť a zároveň čo možno najvyššiu kvalitatívnu úroveň 28-ich účastníkov, ktorí zabojujú o putovný Országh Cup. Sľubujú pritom zaujímavý hokejbal a dobrú zábavu. Pripravený bude tiež bufet s občerstvením, vstup je tradične zadarmo.

Turnaj prebiehajúci pod záštitou zlatého medailistu z hokejových majstrovstiev sveta v roku 2002 Vladimíra Országha odštartuje v sobotu 14. apríla zápasmi základných skupín, ktoré budú trvať od 8.00 h až do 22.00 h. Vyraďovacie boje sa rozpútajú v nasledujúci deň, finále je naplánované na nedeľu o 19.00 h.

Časový harmonogram zápasov ako aj zoznam účastníkov a ich rozdelenie do skupín nájdete na oficiálnej FB stránke podujatia.

Videozostrih minulého ročníka: