V sobotu 23. júla patrilo hokejbalové ihrisko na Rudohorskej benefičnému podujatiu pre Svetielko nádeje. Nechýbala ani naša fotografka.

Sprievodný program, najmä pre deti, prebiehal už od dopoludňajších hodín na priľahlom „spodnom“ ihrisku. Deti si mohli užiť nafukovaciu šmýkačku, maľovanie na tvár aj maskota Marshalla z Labkovej patroly. Následne ich zabavil potulný rozprávkar Miroslav Kapusta, ale aj prehliadka a vozenie na motorkách Chopper clubu. Sprievodný program vyvrcholil malou diskotékou a vystúpením Zahrajko.

Ako prví si na hokejbalovom ihrisku o 10.30 h skrížili hokejky štvrtáci Hokejovej školy Michala Handzuša – Barani. Svoje ratolesti mali na betónovej ploche aj hokejové legendy regiónu Richard Zedník a Vlastimil Plavucha. Obaja prišli nie len svojich synov, ale všetkých mladých baranov, podporiť aj osobne.

Druhý zápas obstarali o 15.00 h hráči slovenskej hokejbalovej reprezentácie Masters a One Taxi BB. Z víťazstva sa radovalo banskobystrické mužstvo. Benefičné podujatie vyvrcholilo zápasom medzi Lunter Teamom a Výberom Banskej Bystrice. Napokon zvíťazil druhý menovaný celok.

V zápase nešlo o výsledok, ale o pobavenie divákov. „Bol to zápas plný pekných gólov, úsmevov aj technických parádičiek. Diváci si určite prišli na svoje. Hlavnou myšlienkou bolo opäť zviditeľniť hokejbal, ukázať, aký je to pekný šport a spojiť čo najviac ľudí,“ zhodnotil hlavný organizátor Marián Lunter. Na oboch stranách sa predstavilo viacero známych banskobystrických tvárí. Zrejme najväčšou hviezdou bol, aktuálne hráč HC ’05 Banská Bystrica, Rastislav Gašpar.

„Oproti prvému ročníku sme sa posunuli vpred, ale už teraz viem, čo zlepšovať na ten ďalší. Ďakujem všetkým sponzorom, ktorí sa zapojili a podporili toto podujatie, a takisto ľuďom, ktorí sa veľkou mierou pričinili o to, ako ihrisko vyzerá dnes,  či už sú to nové siete, natreté mantinely, striedačky, či výmena a oprava tribúny,“ poďakoval na záver Marián Lunter.

V areáli sa nachádzal aj stánok s občerstvením či hokejbalovým oblečením a remeselný stánok. Návštevníkov aj hokejbalistov ostrihali priamo na mieste profesionálni barberi. Za služby, ktoré jednotlivé stánky ponúkali, ste mohli zaplatiť dobrovoľným príspevkom. Celý výťažok odovzdajú organizátori Svetielku nádeje, teda deťom, ktoré bojujú s onkologickým alebo iným vážnym ochorením. Svetielko nádeje môžete podporiť aj kúpou dresov, v ktorých mužstvá na benefičný zápas nastúpili.