Počas uplynulej nedele bolo na programe piate kol Banskobystrickej hokejbalovej ligy, ktorého prehľad vám prinášame v našom príspevku.

Hbk Sparta Sekier 7:1 Hbk Spartans (4:0,1:0,2:1)

Góly: Mojžiš 4, Trnka, Kano, Blanovský – Zahoran

Strely na bránu: 25:26. Vylúčenia: 3 – 3. Hviezdy zápasu: Tary – Magurský

V prvom zápase dňa na seba narazili Sparťania. O všetkom sa rozhodlo v prvej tretine keď Zvolenčania nasúkali za Žilkov chrbát 4 kúsky. Bystričania síce od druhej tretiny boli strelecky aktívnejší, ale bez gólového zápisu a to hlavne zásluhou skvelo chytajúceho Scholza. V tretej tretine boli opäť aktívnejší bystrický Spartans ale góly dávali Sparťania so Sekiera, čestný úspech zaznamenal 2 minúty pred koncom zápasu Zahora.

Hbk Serafins Eagles 1:11 Hbk Paluba ZH (0:4,0:3,1:4)

Góly: Sila – Miškovský 4, Valko 3, Milčik 2, Pastorok, Strohner M.

Strely na bránu: 9:28. Vylúčenia: 2 – 2. Hviezdy zápasu: Sila – Miškovský

Od prvej tretiny bolo vidieť kto je favoritom v tomto stretnutí. Paluba nedovolila svojmu súperovi ani vystreliť v prvej tretine, za to Števák mal čo v bráne Liptákov čo robiť. Druhá tretina sa niesla v podobnom duchu a až v tretej kedy Žiarčania poľavili sa k slovu dostali aj liptáci keď čestný gól strelil tradičný strelec Sila na druhej strane sa 4 gólmi zaskvel kapitán Paluby Miškovský.

Hbk Panthers 2:3 Hbk Foresters (1:2,0:1,1:0)

Góly: Ďuriš, Lupták – Mázus 2, Surový

Strely na bránu: 22:24. Vylúčenia: 2 – 0. Hviezdy zápasu: Ďuriš – Mázus

Drevorubači s pantermi sa stretli vo vyrovnanom zápase v ktorom sa viac bojovalo o každý centimeter ihriska. Panthers sa ujali vedenia gólom Ďuriša ale o necelých 50 sekúnd vyrovnával po Mistríkovej nahrávke Mázus, Surový zvýšil na 2:1. V druhej tretine sa presadil len Mazus a Drev šli do tretej tretiny s 2 gólovým náskokom. Panters síce znížili na rozdiel gólu v tretej tretine ale na obrat v zápase už neostalo síl. V bojovnom zápase tak naplno brali body Foresters.

Hbk Tigers 2:1 Hbk Viking Wariors po SN (1:1,0:0,0:0)

Góly: Hunol – Kálus

Strely na bránu: 17:18. Vylúčenia: 0 – 0. Hviezdy zápasu: Floch – Kálus

Zápas Tigrova Vikingov rozhodli až samostatné nájazdy. Vikingovia sa ujali vedenia v 5minúte prvej tretiny gólom Kálusa. Tigre vyrovnali 15 sekúnd pred koncom prvej trertiny. V ďaľších tretinách už gól nepadol a tak sa šlo do samostatných nájazdov. V nich sa presadili len Búrik s Hunoľom a zaistili tak prvé body pre Tigers.

Hbk Autos 10:1 Hbk Stars (3:0,6:0,1:1)

Góly: Danko 2, Valúch 2, Gajan 2, Spodniak, Žiak, Šávolt, Čierny – Makovický

Strely na bránu: 55:11. Vylúčenia: 2:1. Hviezdy zápasu: Šávolt – Molnár

Líder jesennej časti Autos si schuti zastrieľali proti Stars. Hrdinom tohto zápasu je jednoznačne brankár Stars Molnár na ktorého išlo neskutočných 55 striel. Čestný zásah Stars zaznamenal Makovický ked prekonal svojho bývalého spoluhráča Kočvaru. Autos ostáva až do jarnej časti na prvom mieste v tabuľke pravdy.