V 29. kole III. ligy Západ hrali zástupcovia banskobystrického regiónu vonku. Hráčom RSC Hamsik Academy nevyšiel zápas na ihrisku štvrtej Serede. Podkoničania vo Veľkých Ludinciach bodovali naplno.

Hamšíkovci nereagovali na pekné góly Serede

A-mužstvo RSC Hamsik Academy sa v sobotu 25. marca od 14.30 h predstavilo na pôde ŠKF Sereď. V zápase mali jasne navrch domáci. V 17. minúte ich krásnou strelou spoza šestnástky pod brvno poslal do vedenia Attila Vida – 1:0. Krátko na to, už v 20. minúte, mala Sereď k dispozícii štandardku z pravého krídla a lopta po strieľanom centri Olivera Jansa zapadla bez teču až pri pravej tyči brány hostí – 2:0. Po polčase napokon Bystričania prehrávali rozdielom triedy. V 37. minúte sa ďalším výstavným kúskom prezentoval Marek Michalička, ktorý strelou spoza pokutového územia od brvna zvýšil na 3:0.

Hamšíkovcom sa nepodarilo zdramatizovať duel ani po vylúčení Jansa zo 69. minúty. Šancu na zníženie mali v 80. minúte, keď sa lopta v šestnástke odrazila k osamotenému Milovanovi Kaporovi, ktorý však trafil len v strede brány stojaceho brankára Yakubuho. Domáci mali strelecký deň a v 83. minúte sa tešili z ďalšieho pekného gólu. Odrazenú loptu si našiel na ľavej strane pokutového územia Tomáš Vantruba, ktorý z voleja prekonal Högera. Aspoň čestný gól mohli hostia vsietiť v nadstavenom čase, ale striedajúci Ivan Šteiniger po prihrávke z ľavej strany zblízka trafil len gólmana domácich. Séria mužov RSC Hamsik Academy bez prehry sa tak zastavila na 6-tich zápasoch.

Peter Venglarčík, tréner RSC Hamsik Academy: „Bol to z našej strany jeden z najslabších zápasov, odkedy trénujem v klube. Nedokázali sme preniesť do zápasu veci, ktoré trénujeme. Boli sme absolútne bez pohybu a bolo to veľmi slabé aj technicky. Možno po taktickej stránke sme sa nesprávali až tak zle, ale najväčší problém bol asi mentálny. Aj sme sa po zápase s chlapcami krátko rozprávali, lebo stále rozmýšľame nad tým, čo sa mohlo stať. Musíme na to prísť. V prvom rade chcem povedať, že nerobíme žiadnu paniku. Neviem, či sme za posledné dva či tri roky dostali štyri góly. Do toho všetkého sa pridali také čarovné, neštandardné góly súpera. V prvom polčase sme dostali KO, v druhom sa to trošku zlepšilo, ale zápas sme nezvládli. Najdôležitejšie bude to, ako zareagujeme v tomto týždni. Ešte raz, žiadnu paniku nerobíme, je to šport a patrí to k tomu. Verím, že prídeme na to, čo sa stalo, a budeme sa snažiť tomu predchádzať.“

III. liga Západ – 19. kolo – sobota 25.03.2023, 14.30 h – Sereď

ŠKF Sereď – RSC Hamsik Academy 4:0 (3:0)

Góly: 17. Vida, 20. Janso, 37. Michalička, 83. Vantruba. ŽK: 69. Janso – 40. Vávro, 54. A. Jackuliak. ČK: 69. Janso (po druhej ŽK). Rozhodovali: Ďurčo – Uram, Vašš. Diváci: 333.

Zostava ŠKF Sereď: Yakubu – Kovchar, Remeň, Hladík (C), Janso, Michalička, Vida (75. Klačman), Mpofu, Buchel (82. Dedok), Mikeš (86. Púchlo), Vantruba (86. Iheme). Tréner: E. Pagáč.

Zostava RSC Hamsik Academy: Höger – Vávro, Gaško (C), Kapor, Iseni (60. Jovanovski) – Neušel, Jančo – A. Jackuliak, Ždánsky (46. Pollák), Abrahám – Vondryska (66. Šteiniger). Tréner: P. Venglarčík.

Podkonice vyhrali u tabuľkového suseda

Podkonice bodovali aj v druhom jarnom zápase, keď po bezgólovej remíze s RSC Hamsik Academy vyhrali najtesnejším rozdielom v nedeľu 26. marca vo Veľkých Ludinciach. O jediný gól stretnutia sa v 68. minúte postaral útočník Adam Kostúr. Podkoničania na jar ešte neinkasovali.

III. liga Západ – 19. kolo – nedeľa 26.03.2023, 14.30 h – Veľké Ludince

TJ Družstevník Veľké Ludince – FK Podkonice 0:1 (0:0)

Góly: 68. Kostúr. ŽK: 30. Horniak – 25. Horváth, 77. Kvietok, 82. Kostúr, 84. Očenáš. Rozhodovali: Cvengroš – Kardelis, Krivošík. Diváci: 250.

Zostava TJ Družstevník Veľké Ludince: Krátky – Rédeky, Sobolevskyi, Szetei, Baláž, Timoránsky, Rák, Domasta (C), Pánsky, Horniak, Orávik. Tréner: M. Pavlovič.

Zostava FK Podkonice: Gábriš – Očenáš, Mat. Turňa (C), Lihan – Horváth (46. Kandala), Kvietok, Martinec, Patrnčiak (90. Macuľa) – Tannhauser (73. Rusko), Kostúr (87. Čilík), Mózer. Tréner: Mar. Turňa.

9
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o. z.
0 0 0 0 0:0 0

Najbližší zápas odohrá RSC Hamsik Academy v sobotu 1. apríla od 15.30 h v Rakytovciach proti AFC Nové Mesto nad Váhom. Podkonice budú hrať v rámci 20. kola III. ligy Západ taktiež doma, a to v nedeľu 2. apríla od 15.30 h proti ŠKF Sereď.