Jesennú časť v regionálnych futbalových súťažiach zakončili počas prvého novembrového víkendu dohrávky. V akcii boli aj treťoligisti z banskobystrického regiónu, z ich posledných jesenných domácich vystúpení vám prinášame aj fotogalérie.

Už v piatok 4. novembra boli v akcii aj futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica, ktorí doma podľahli Podbrezovej. V sumári nižších súťaží sa tentokrát venujeme aj zápasom treťoligistov z banskobystrického regiónu. V ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica boli na programe dohrávky.

Hamšíkovci presvedčivo proti bratislavskému Interu

A-mužstvo  RSC Hamsik Academy odohralo v sobotu 5. novembra od 13.00 h svoj posledný jesenný domáci zápas, keď v stretnutí 14. kola III. ligy Západ privítalo v Rakytovciach FK Inter Bratislava. Hneď v prvej minúte si domáci vypracovali rohový kop, po ňom sa lopta odrazila k Danielovi Filipovi Mašulovičovi, ktorý spoza šestnástky sprava vystrelil do stredu brány.

Nasledujúce minúty priniesli neúspešné štandardné situácie a len zopár nepresných pokusov na oboch stranách. Skóre stretnutia sa po prvýkrát menilo v 21. minúte, keď Milovan Kapor našiel nákopom za obranu hostí na pravom krídle Adama Jackuliaka, ktorý poslal prízemnú prihrávku pred bránu, kde hráč Interu Jakub Kliment v snahe zabrániť pripravenému Viktorovi Vondryskovi zakončiť usmernil loptu do vlastnej brány – 1:0. V 24. minúte už ale Vondryska skóroval, keď si v päťke prebral výbornú prihrávku od Vladyslava Marchuka z ľavej strany a rutinérsky zvýšil na 2:0.

V 32. minúte mali hostia k dispozícii štandardku z pravej strany z tesnej blízkosti pokutového územia a k hlavičke sa dostal kapitán Interu Alan Dolán, ktorý ale poslal loptu vedľa brány. Hamšíkovci napokon po polčase vyhrávali 3:0. Miroslav Neušel odhlavičkoval loptu po odkope od brány hostí rovno za obranu Interu, kam si nabehol Vondryska, ktorý si obhodil brankára Martina Danihela a poľahky pridal svoj druhý gól v zápase. Prvú vážnejšiu príležitosť po zmene strán mal v 54. minúte po centri Biljalja Iseniho z ľavej strany Vondryska, ktorý však na prednej tyči hlavičkoval len do rukavíc gólmana Interu.

Miloš Angelovič to v 62. minúte skúsil zo štandardky z pravej strany priamo na bránu domácich, ale brankár Adam Krejčí loptu smerujúcu k bližšej tyči vyrazil. Po následnom rohu odvrátil hlavou loptu, ktorá išla do brány, Nikolas Miloš Pollák. V 72. minúte sa zas po zaváhaní v obrane hostí ocitol v šanci Iseni, no strelou vonkajškom minul ľavú tyč brány Interu. Záver stretnutia už vyloženú tutovku nepriniesol, a tak sa hráči RSC Hamsik Academy rozlúčili s domácim prostredím v tomto roku výhrou rozdielom triedy, navyše s čistým kontom.

Peter Venglarčík, tréner A-mužstva RSC Hamsik Academy: „Po zápase s Bánovou sme sa v kabíne s chlapcami a realizačným tímom dohodli na operatívnom pláne, ktorý sme týmto víťazstvom čiastočne splnili. Máme pred sebou ešte nejaký cieľ. Víťazstvo nebolo pre nás ani tak fyzicky a herne náročné, ale skôr v hlave sme sa pripravovali na to, aby sme to zvládli. Body, ktoré sme zatiaľ získali, veľmi nekorešpondujú s výkonmi. Hlavne z vonkajších zápasov sme mohli doniesť viac, takže sme sa dostali do nelichotivej situácie, pokiaľ ide o myseľ. Zápas s Interom sme ale zvládli veľmi dobre. V prvom polčase sme rozhodli o víťazstve, v druhom sme zápas kontrolovali. Pred nami sú ešte dva zápasy, takže sa budeme snažiť, aby sme si pripísali ďalšie body.“

III. liga Západ – 14. kolo – sobota 05.11.2022 od 13.00 h – Rakytovce

RSC Hamsik Academy – FK Inter Bratislava 3:0 (3:0)

Góly: 21. Kliment (vla.), 24. a 44. Vondryska. ŽK: 62. Pollák (RSC HA). Rozhodovali: Švolík – Cabaj, Mokrý. Diváci: 53

Zostava RSC Hamsik Academy: Krejčí – Vávro, Kapor, Pollák, Iseni – Sojka (C), Neušel (58. Ždánsky) – A. Jackuliak (46. Kolláti), Mašulovič (82. Slovák), Marchuk (58. Jovančević) – Vondryska (73. Vavák)

Podkonice doma bez gólov

Svoj posledný domáci jesenný zápas odohralo aj mužstvo Podkoníc, ktoré v nedeľu 6. novembra od 13.00 h hostilo Kalnú nad Hronom. Približne 300 divákov góly nevidelo. Podkoničania tak natiahli sériu bez prehry už na 5 zápasov, pričom so šiestou deľbou bodov sú remízovým kráľom III. ligy Západ. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

III. liga Západ – 14. kolo – nedeľa 06.11.2022 od 13.00 h – Podkonice

FK Podkonice – KFC Kalná nad Hronom 0:0 (0:0)

ŽK: 22. Pecho, 56. Škrteľ (obaja KFC). Rozhodovali: Henček – Vörös, Slatárovič. Diváci: 300

Zostava FK Podkonice: P. Gábriš – Mat. Turňa (C), Očenáš, Kvietok, Melich (89. Čilík), Patrnčiak (74. Koreň), Mózer, T. J. Gabriš, Martinec, Kostúr, Horváth (67. Baliak)

12
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o. z.

Kováčová zdolala rozdielom triedy Badín, Šalková doma utŕžila debakel

Jeseň v Majstrovstve regiónu Stredoslovenského futbalového zväzu zakončili štyri sobotné dohrávky 9. kola. Šalková doma hostila tabuľkovo vyššie postavený Staškov, od ktorého inkasovala už v 2. minúte. Hostia pridali ďalšie góly v rozmedzí 18. až 29. minúty, kedy sa presadili hneď trikrát. Hráči Staškova mali navrch aj po zmene strán a v 49. minúte zvýšili na 0:5. Od 73. do 74. minúty skórovali hostia hneď dvakrát, a tak Šalková prehrávala už 0:7. Aspoň čestný gól domácich vsietil v 86. minúte Tomáš Mikulec, ktorý si pred šestnástkou narazil loptu s Patrikom Lašútom a trafil ľavý horný roh súperovej brány.

Nedarilo sa ani Badínu, ktorý prehral rozdielom triedy v Kováčovej. V prvom polčase sa mužstvá ešte gólovo nepresadili, no krátko po zmene strán poslal domácich do vedenia Michal Vronský, ktorý si nabehol na center Reného Dudu z pravej strany a hlavičkou rozvlnil sieť. Táto spolupráca priniesla ďalšie ovocie v 66. minúte, keď Duda vysunul umnou prihrávkou Vronského, ktorý hlboko v šestnástke opäť skóroval. Vronský napokon skompletizoval hetrik v 73. minúte, keď po ďalšej Dudovej asistencii zakončil svoj nájazd gólovým blafákom, čím zvýšil na konečných 3:0.

Kováčová sa vďaka trom výhram v posledných štyroch jesenných zápasoch vyšvihla na 7. priečku. Hneď za ňou bude zimovať Šalková a Badín je po jeseni na 10. mieste. Z mužstiev z okolia je na tom v rámci Majstrovstva regiónu – IV. ligy najlepšie Zvolen, ktorému patrí 4. pozícia.

Slovenská Ľupča zakončila jeseň prehrou

Mužstvo piatoligovej Slovenskej Ľupče vycestovalo v sobotu do Veľkého Krtíša, kde o 14.00 h nastúpilo na dohrávku 10. kola V. ligy skupiny JUH. Ľupčania neskórovali, a keďže v 21. minúte inkasovali, tak jesennú časť zakončili prehrou. Ľupča prezimuje na 12. mieste.

Jakub prehral po 9-gólovej prestrelke, Priechod vonku remizoval

V sobotu boli na programe aj dohrávky 9. kola VI. ligy skupiny C. Hráči Jakuba prehrávali v Hriňovej v 36. minúte už 3:0, ale premenenou penaltou v 54. minúte v podaní Róberta Kútika a presným zásahom Ondreja Poljovku po vyše hodine hry znížili na rozdiel jediného gólu. Zázračný obrat sa však nekonal, keďže Hriňová pridala do 87. minúty ďalšie tri kúsky. V samom závere ešte zmiernil prehru Jakuba na konečných 6:3 Zdenko Cimerman.

Jeseň sa skončila o týždeň neskôr aj pre Priechod, ktorý v súboji šiestoligových tabuľkových susedov v Hliníku nad Hronom neskóroval, no ani neinkasoval, a tak získal bod. Zápas medzi Osrblím a Breznom bol opäť kvôli nepriaznivému počasiu preložený, tentokrát na sobotu 12. novembra. Rovnaký osud postihol aj plánovanú dohrávku medzi Dudincami a Bacúchom, a tak si budeme musieť na konečnú podobu tabuľky VI. ligy skupiny C po jesennej časti ešte počkať.

Poniky deklasovali poslednú Michalovú

Jesennú časť v 7. lige ObFZ BB zakončil súboj predposledného s posledným. Poniky si doma s Michalovou poradili, vďaka čomu sa posunuli o dve priečky vyššie. Gólom do šatne otváral skóre Andrej Piar, ku ktorému sa v 56. minúte zaradil do listiny strelcov Marek Klementis. Vo zvyšnom priebehu stretnutia skóroval hneď dvakrát Ivan Pinka, a Poniky tak zvíťazili 4:0.

Harmanec si z Pohronskej Polhory odniesol debakel

V najnižšej súťaži sa v sobotu odohrala dohrávka 9. kola 8. ligy ObFZ BB. Harmanec na pôde Pohronskej Polhory nepochodil. V 17. minúte znižoval na 3:1 Marek Juhász, po hodine hry upravil na 6:2 Michal Janovec. Juhász sa presadil ešte raz, keď v 88. minúte znížil z penalty na konečných 9:3.

Ženy Dukly úspešné v Nových Zámkoch

Ženský tím MFK Dukla Banská Bystrica sa v sobotu predstavil na ihrisku Nových Zámkov. Hostky poslala v 18. minúte do vedenia Petra Morovjanová, na čo domáce zareagovali 26. minúte vyrovnávajúcim gólom. V 30. minúte prinavrátila Dukle vedenie kapitánka Natália Veselová, ktorá po hodine hry svojím druhým presným zásahom zvýšila na 1:3. Novozámčanky síce v 68. minúte znížili na rozdiel jediného gólu, no Barbara Mileiová v samom závere spečatila víťazstvo Dukly.

DEMIŠPORT liga – 1. liga ženy – 12. kolo – sobota 05.11.2022 od 11.00 h

FC Union Nové Zámky – MFK Dukla Banská Bystrica 2:4 (1:2)

Góly: 26. Cerovská, 68. Pálová – 18. Morovjanová, 30. a 60. Veselová, 90. Mileiová. ŽK: 40. Morovjanová. Rozhodovali: Sárai – Bleho. Diváci: 42

Zostava MFK Dukla ženy: Kopernická – Mileiová, Jančíková, Herbríková, Nárožná, Lukach (76. Brandysová), Veselová (C), Šimová, Morovjanová, Čierniková (90. Madajová), Boháčiková